Zayıflatan kahvaltı içeceği: Probiyotik smoothie Haberi - yenikadin.com
23.07.2019 11:27

Zayıflatan kahvaltı içeceği: Probiyotik smoothie

Probiyotik besinlerin faydalarını son dönemde sık sık duyuyorsunuz. Probiyotik besinlerin metabolizma hızlandırıcı ve bağırsakların sağlıklı çalışmasını sağlayıcı etkisini kahvaltı içeceklerinde de kullanabilirsiniz.

Haber: Zayıflatan kahvaltı içeceği: Probiyotik smoothie

Kahvaltı içeceği probiyotik smoothie ile güne sağlıklı bir başlangıç yapabilirsiniz. Özel besinlerin bir araya geldiği içecekte sağlık, enerji ve lezzet bir araya geliyor.

PROBİYOTİK SMOOTHİE TARİFİ

Gerekli malzemeler: 1 su bardağı yoğurt, 3 çorba kaşığı yumuşamış chia tohumu, 1/3 su bardağı Hindistan cevizi suyu, bal, istediğiniz meyveler

Hazırlanışı: Hindistan cevizi suyunu, balı, chia tohumlarını ve yoğurdu blendera alın. Hazırladığınız karışımı bardağa alın. Dilediğiniz meyvelerle süsleyerek tüketebilirsiniz.

PROBİYOTİK İÇECEĞİNİN FAYDALARI

Probiyotik smoothie, uzun süre tok tutar, metabolizmayı hızlandırır ve bağırsakların sağlıklı çalışmasına yardım eder.

Probiyotik içeren besinler: Sarımsak, soğan, pırasa, pancar, bezelye, barbunya, kuru fasulye, peynir, ayran, keçi sütü, bitter çikolata, elma, muz, şeftali, karpuz, greyfurt soya fasulyesi, yoğurt, kefir, nar, kaju fıstığı, tam buğday, arpa veya çavdar ekmeği, lahana, nohut, mercimek, buğday kepeği, yulaf.Yeni Sağlık Haberleri