Zayıf kirpikler için 5 doğal çözüm Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
22.07.2019 12:36

Zayıf kirpikler için 5 doğal çözüm

Sağlıklı ve uzun kirpiklere sahip olmak düşündüğünüz kadar zor değil. Doğal uygulamalarla kirpiklerinizi canlandırabilir, enerjik ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Haber: Zayıf kirpikler için 5 doğal çözüm

Evde kolayca uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle kirpiklerinizi güçlendirebilirsiniz. Sadece kendinize biraz zaman ayırmak ve kirpiklerinize ilgi göstermek bunun için yeterli olacaktır.

1.HİNT YAĞI FORMÜLÜ

Pamuk yardımıyla Hint yağını kirpiklerinize sürün. Yağın gözlerinize temas etmemesine özen gösterin. Bu uygulama ile kirpikleriniz daha uzun ve daha sağlıklı hale gelecek.

2.YEŞİL ÇAY YÖNTEMİ

Bir pamuğu yeşil çaya batırıp hafifçe sıkın. Yeşil çaylı pamuğu kirpiklerinize sürün. Uygulamayı yatmadan önce yapın, sabah uyanınca kirpikleriniz durulayın. Flavonoidlere sahip olan yeşil çay, kirpiklerinizi büyümeye teşvik edecek.

3.ZEYTİNYAĞI ETKİSİ

Gece uyumadan önce kirpiklerinize pamuk yardımıyla zeytinyağı sürebilirsiniz. Bu uygulama kirpiklerinin dolgun ve nemli olmasını sağlayacaktır.

4.LİMON KABUĞU UYGULAMASI

Limon kabuğunu ince ince dilimleyin ve güneşin altında kurumaya bırakın. Kuruyan kabukları toz haline getirip bir damla zeytinyağı ile karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı kirpiklerinize sürün. Bir süre bekleyip nemli havlu ile kirpiklerinizi silin. C vitamini etkisi ile kirpikleriniz güçlenecek.

5.VAZELİN DESTEĞİ

Uyumadan önce kirpiklerinize vazelin sürün. Bu işlem kirpiklerinizin nemlenmesini sağlayacak ve daha sağlıklı kirpiklerle sahip olacaksınız.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.