Yüzünüzde makyaj ile uyursanız ne olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.09.2019 09:22

Yüzünüzde makyaj ile uyursanız ne olur?

Uzun ve yorucu bir günün ardından eve geldiğinizde kedinize yeterince vakit ayıramıyor ve uyku vakti gelince "Makyajı çıkarmadan mı yatsam?" diye düşünüyorsunuz.

Haber: Yüzünüzde makyaj ile uyursanız ne olur?

Birkaç dakika sürecek bir işlemle makyajı çıkarıp cildinizi risklerden korumak varken kolaya kaçarak makyajla yattığınız zamanlar oluyor. Peki, bu yaptığınızın nelere yol açabileceğini biliyor musunuz?

TIKANAN GÖZENEKLER

Uyumadan önce makyajınız temizlemezseniz cildiniz nefes alamaz ve gözenekleriniz tıkanır. Bu da sivilce sorununa yol açabilir.

ZAYIFLAYAN KİRPİKLER

Uzun kirpiklere sahip olmamak için uyguladığınız rimelleri uyku öncesi çıkarmazsanız kaşlarınızın zayıflamasına neden olabilirsiniz. Rimelle uyuduğunuzda kirpiklerde kuruma ve kırılmalarla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

BAKTERİ SORUNU

Makyajınızı temizlemeniz cildinizde oluşabilecek mikrop ve bakteri sorununu engeller. Eğer makyajınızı temizlemezseniz cildiniz bakteri sorunu ile karşı karşıya kalarak sivilce ve uçuklar oluşabilir.

LEKELİ YASTIKLAR

Makyajla uyuduğunuzda yastığınız makyaj lekesi olur ve bu lekeyi çıkarmak oldukça güçtür.

DONUK CİLT SORUNU

Işıltılı ve parlak cilde herkes sahip olmak ister. Makyajla uyuduğunuzda cildinizin kendisini yenileyemez ve donuklaşır.

SABAH İŞİNİZ ZORLAŞIR

Makyajı akşamı temizlemez ve gece boyu makyajınızı yüzünüzde kalırsa sabah işiniz oldukça zor demektir. Çünkü gece boyu yüzünüzde bekleyen makyaj dağılır, kurur ve temizlemesi zorlaşır.Yeni Sağlık Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.