Yüzerek Formda Kalmak İster misiniz? Haberi - yenikadin.com
12.02.2019 10:51

Yüzerek Formda Kalmak İster misiniz?

Sağlıklı kalmak ve fit olmak için mükemmel bir seçeneğiniz var: Yüzmek.

Haber: Yüzerek Formda Kalmak İster misiniz?

Yüzme sporu ile hem stres atacaksınız hem de formda kalacaksınız. Peki hangi stil size daha uygun?

KURBAĞALAMA

Kondisyon gerektiren ve diğer yüzme türlerine göre daha fazla enerji harcatan bir yüzme türü olan kurbağalama yüzme stilinde, kurbağa hareketlerine benzer şekilde kollar sık sık öne atılarak yüzülür.

Kurbağalama stili bacak ve kol kaslarını çalıştırmaktadır. Dolayısıyla kollarda ve iç bacaklarda biriken yağları eritmek için ideal yüzme şeklidir.

1 saat kurbağalama stili yüzmek, 550 kalori yakmayı sağlıyor.

SERBEST STİL

Serbest stil yüzmek omuzların şekil almasını bacakların sıkılaşmasını sağlıyor. Serbest stil şeklinde 1 saat yüzmek, 470 kalori yakmayı sağlıyor.

Serbest stil yüzmede elleri kapalı şekilde tutmak gerekir. Bu, suyu itmek için kolaylık sağlayacaktır.

SIRT ÜSTÜ YÜZME STİLİ

Sırtüstü yüzme şekli, serbest stile göre biraz daha zordur. Kireçlenme, skolyoz, bel fıtığı rahatsızlığı olanlar için de uygun bir yüzme stilidir. Sırtüstü yüzme şekli,karın, basen ve omuz bölgesi kaslarını çalıştırmaktadır. 1 saat boyunca sırtüstü yüzmek, 510 kalori yakmayı sağlıyor.

Sırtüstü yüzme şeklinde kalçayı yukarı doğru çekerek vücudu düz şekilde tutmak önemlidir.

KELEBEK

Genellikle profesyonel yüzücüler tarafından tercih edilen kurbağalama stili, en zor yüzme stilidir. Kurbağalama stilinde iki kol aynı anda öne atılır ve suyu çekme kuvveti ile vücut öne doğru itilir.

Tüm vücudu sıkılaştıran kelebek stili, kondisyonu iyi olanlar için doğru seçim olacaktır. 1 saat boyunca bu stilde yüzemezsiniz. Ancak 10 dakika yüzerseniz, 100 kalori yakarsınız.Yeni Sağlık Haberleri