Yüzerek Formda Kalmak İster misiniz? Haberi - yenikadin.com
12.02.2019 10:51

Yüzerek Formda Kalmak İster misiniz?

Sağlıklı kalmak ve fit olmak için mükemmel bir seçeneğiniz var: Yüzmek.

Haber: Yüzerek Formda Kalmak İster misiniz?

Yüzme sporu ile hem stres atacaksınız hem de formda kalacaksınız. Peki hangi stil size daha uygun?

KURBAĞALAMA

Kondisyon gerektiren ve diğer yüzme türlerine göre daha fazla enerji harcatan bir yüzme türü olan kurbağalama yüzme stilinde, kurbağa hareketlerine benzer şekilde kollar sık sık öne atılarak yüzülür.

Kurbağalama stili bacak ve kol kaslarını çalıştırmaktadır. Dolayısıyla kollarda ve iç bacaklarda biriken yağları eritmek için ideal yüzme şeklidir.

1 saat kurbağalama stili yüzmek, 550 kalori yakmayı sağlıyor.

SERBEST STİL

Serbest stil yüzmek omuzların şekil almasını bacakların sıkılaşmasını sağlıyor. Serbest stil şeklinde 1 saat yüzmek, 470 kalori yakmayı sağlıyor.

Serbest stil yüzmede elleri kapalı şekilde tutmak gerekir. Bu, suyu itmek için kolaylık sağlayacaktır.

SIRT ÜSTÜ YÜZME STİLİ

Sırtüstü yüzme şekli, serbest stile göre biraz daha zordur. Kireçlenme, skolyoz, bel fıtığı rahatsızlığı olanlar için de uygun bir yüzme stilidir. Sırtüstü yüzme şekli,karın, basen ve omuz bölgesi kaslarını çalıştırmaktadır. 1 saat boyunca sırtüstü yüzmek, 510 kalori yakmayı sağlıyor.

Sırtüstü yüzme şeklinde kalçayı yukarı doğru çekerek vücudu düz şekilde tutmak önemlidir.

KELEBEK

Genellikle profesyonel yüzücüler tarafından tercih edilen kurbağalama stili, en zor yüzme stilidir. Kurbağalama stilinde iki kol aynı anda öne atılır ve suyu çekme kuvveti ile vücut öne doğru itilir.

Tüm vücudu sıkılaştıran kelebek stili, kondisyonu iyi olanlar için doğru seçim olacaktır. 1 saat boyunca bu stilde yüzemezsiniz. Ancak 10 dakika yüzerseniz, 100 kalori yakarsınız.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19 - 25 Ekim haftasında burçları neler bekliyor?

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  nadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.

 • Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?

  Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor. Bu duruma bir de mevsim geçişleri ilişkili ruhsal dalgalanmaların da eklenmesi kaş dökülmesi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor.

 • Dış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirtiDış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirti

  Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın bir kadının rahminin dışında, karnının başka bir yerinde büyümesidir. Bu durum hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir ve tıbbi müdahaleyi gerektirir.