Yüz Şekline Göre Makyaj Tavsiyeleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.05.2019 11:40

Yüz Şekline Göre Makyaj Tavsiyeleri

Makyaj uzmanlarından pek çok öneri duyuyor ve onlara göre makyaj yapıyorsunuz. Ama istediğiniz etkiyi oluşturamıyorsunuz. Belki de yüz şeklinize uygun makyaj yapmadığınız içindir.

Haber: Yüz Şekline Göre Makyaj Tavsiyeleri

Makyaj yapmak için doğru ürün seçimi ve doğru makyaj uygulaması kadar yüz şekliniz de öneme sahip. Çünkü yüzünüzün şekli, makyajın nasıl görüneceğini etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

OVAL YÜZLER

Oval yüzlüler açık renk fondötenleri tercih edebilirler. Bu, daha doğal bir görünüme sahip olmalarını sağlayacaktır. Dudakların ve gözlerin ön planda olduğu makyajlardan uzak durması gereken oval yüzler, dudaklarına doğal gölgeler yaparak vurgu oluşturabilirler. Ruj seçiminde de açık renk göz farları doğru seçim olacaktır.

UZUN YÜZLER

Uzun yüze sahip olanlar alın ve çene bölgesine aynı tonda fondöten uygulayıp diğer bölgelere açık ton fondöten uygulayabilirler. Uzun yüzler, oval bir görünüme sahip olmak istiyorsa, allıkları yatay vuruşlarla uygulamaları gerekiyor.

KALP ŞEKİLLİ YÜZLER

Kalp şekilli yüzler, oval bir görünüme sahip olmak için alın ve çene bölgesinde dikkat etmeliler. Çene bölgesinde doğal tonlarda fondöten tercih etmeli, yanak bölgesinde ise açık renk allıklar tercih etmeliler. Kalp şekilli yüzlerin çarpıcı gözlere sahip olması için maskara ve eyeliner yeterlidir.

KARE YÜZLER

Kare yüzler koyu renk fondötenler tercih edebilirler. Elmacık kemiklerine uygulanacak allık yüzün yuvarlak hatlı görünmesini sağlayacaktır. Kare yüzler, mükemmel bir görünüm için alın ve burun bölgesinde farklı iki tonda fondöteni karıştırarak uygulayabilirler.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.