Yurt Dışı Seyahati için Yapılacak Hazırlıklar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
19.01.2019 09:29

Yurt Dışı Seyahati için Yapılacak Hazırlıklar

Yurt dışına ilk defa çıkacak kişilerin karşılaşacakları sürpriz durumlar karşısında hazırlıksız yakalanmamaları için yurt dışı seyahati hazırlıklarını eksisiz olarak yapmaları gerekmektedir.

Haber: Yurt Dışı Seyahati için Yapılacak Hazırlıklar

1. GİDECEĞİNİZ YERİN TATİL GÜNLERİNİ İNCELEYİN

Tatile gideceğiniz ülkenin resmi tatil günleri ülkemizdeki tatil günleri ile aynı olmayacaktır. Tatile gittiğinizde her yerin kapalı olduğu bir yerde gezemeyeceğiniz için tatil planınızı yaparken ilk olarak bu konuya eğilmeniz gerekmektedir.

2. CHECK-IN YAPTIRIN

Uçuşunuzu garantiye almak için check-in yaptırmanız akıllıca olacaktır. Check-in işlemleri uçuş önceki son 45 dakikaya kadar yapılmaktadır. Hesapta olmayan nedenlerle geç kalsanız bile check-in yaptırdığınız için uçuşunuz riske girmeyecektir.

3. SIM KARTINIZ YURTDIŞINA AÇIK MI

Sim kartınız yurt dışı kullanıma açık değilse telefonunuz erişime kapanacaktır. GSM operatörünüzü arayarak gerekli desteği almalısınız.

4. AKILLI UYGULAMALARDAN DESTEK ALIN

Gezeceğiniz ülke ve şehir hakkında bilgiler toplamalısınız. Rotanızı belirledikten sonra akıllı telefonunuzdan rotanızı takip etmek için navigasyon kullanın. Böylece zaman ve enerjiden büyük oranda tasarruf edeceksiniz.

5. BAGAJ TAŞIMA KURALLARINI BİLİYOR MUSUNUZ?

Seyahat edeceğiniz ülkenin bagaj taşıma kurallarını bilmeniz gerekiyor. Bagaj ağırlığı ve bagaj içeriği hakkında gerekli bilgileri derleyip ona göre bavulunuzu toplamanız gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

6. VOLTAJ

Seyahat edeceğiniz ülkenin prizlerindeki voltaj gücünü de bilmeniz gerekiyor. İlginç gelebilir ama bu konu kriz çıkarabilecek bir konudur. Bu konuda gerekli bilgiyi alarak yanınızda dönüştürücü bulundurmanız gerekebilir.

7. DOĞRU ZAMANLAMA

Uçağı kaçırmamak için en az 2 saat önce hava limanında olmanı gerekmektedir. Pasaport kontrolü ve diğer prosedürel işlemler zaman almaktadır. 2 saatlik zaman ayırarak bu konuda aksama yaşamadan seyahatinizi yapabilirsiniz.

8. PASAPORT GÜVENLİĞİ

Pasaport kaybetmek çok ciddi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu durum için tedbir olarak pasaportun güvenliğinden emin olmalısınız. Her ihtimale karşı pasaportun resimlerini çekerek kendini e-posta göndermek acil durumlarda sorunları çözecek etkili bir yol olacaktır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

  • Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!
    Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!

    Emine Bulut cinayetiyle birlikte olay anına ilişkin görüntülerin TV'de yayınlanması, şiddet olaylarının çocuklar üzerindeki etkilerini gündeme getirdi.

    24.8.2019 10:30