Yumurtalar buzdolabı rafına konulur mu? Haberi - yenikadin.com
8.07.2019 15:35

Yumurtalar buzdolabı rafına konulur mu?

Siz de yumurtaları buzdolabı rafına koyanlardan mısınız? Bu alışkanlığınızı terk etmelisiniz. Çünkü buzdolabı rafında bekletilen yumurtalar, daha çabuk bozuluyor.

Haber: Yumurtalar buzdolabı rafına konulur mu?

Buzdolabı rafları yumurtalar için ideal alanlar gibi gözükebilir ama bu alanlar yumurtalarınız için o kadar da uygun yerler değiller. Çünkü buzdolabı rafında bekleyen yumurtalar çabuk bozuluyor ve haşlanırken çabuk çatlıyor.

HAŞLANIRKEN ÇABUK ÇATLIYORLAR

Buzdolabı rafları sık sık açıldığı ve devamlı hava değişimine maruz kaldığı için bozulma süresi kısalır. Buzdolabı rafları bunun yanında haşlama sırasında yumurtaları çabucak çatlamasına da sebep oluyor.

YUMURTALAR NASIL SAKLANIR?

Yumurtaları kutusundan hiç çıkarmayın. Yumurta kutusunu olduğu gibi buzdolabını arka bölümüne yerleştirin. Bu şekilde yumurtalarınız ani sıcaklık değişimlerinden de etkilenmeyecek. Yumurtaların ideal saklama sıcaklığının 4 derece olduğunu bilmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi10 maddede evlilikte iyi niyet sözleşmesi

  Toplumun temel taşı olan ailenin sağlam ve güçlü temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Son Sığınak Aile" kitabında 10 maddelik "Evlilikte Niyet Sözleşmesi"ne yer verdi.

 • 14-20 Eylül haftasında burcunuzu neler bekliyor?14-20 Eylül haftasında burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 14-20 Eylül haftasında burçları neler bekliyor?

 • Covid-19'a karşı tırnak temizliğine dikkat!Covid-19'a karşı tırnak temizliğine dikkat!

  Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, Covid-19 enfeksiyonundan korunmak için tırnaklarımızın bakımında asla atlamamamız gereken 9 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

 • Uzaktan eğitimde kahvaltıyı ihmal etmeyinUzaktan eğitimde kahvaltıyı ihmal etmeyin

  Yaz döneminin ardından Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitime başlayan öğrencilerin eğitimi kadar evlerinde sağlıklı beslenmeleri de büyük önem taşıyor.

 • Cildi yenilemeye yardımcı 9 besinCildi yenilemeye yardımcı 9 besin

  Havuz, güneş, kum derken yaz aylarında oldukça yıpranan cildimiz, bunlara bir de Covid-19 pandemisinden korunma kapsamında maske ve dezenfektan kullanımları da eklenince bu yaz her zamankinden fazla yıprandı. Ancak cildimizi yenilemek mümkün ve öncelikli yolu da sofralarımızdan geçiyor.