Yumurtalar buzdolabı rafına konulur mu? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.07.2019 15:35

Yumurtalar buzdolabı rafına konulur mu?

Siz de yumurtaları buzdolabı rafına koyanlardan mısınız? Bu alışkanlığınızı terk etmelisiniz. Çünkü buzdolabı rafında bekletilen yumurtalar, daha çabuk bozuluyor.

Haber: Yumurtalar buzdolabı rafına konulur mu?

Buzdolabı rafları yumurtalar için ideal alanlar gibi gözükebilir ama bu alanlar yumurtalarınız için o kadar da uygun yerler değiller. Çünkü buzdolabı rafında bekleyen yumurtalar çabuk bozuluyor ve haşlanırken çabuk çatlıyor.

HAŞLANIRKEN ÇABUK ÇATLIYORLAR

Buzdolabı rafları sık sık açıldığı ve devamlı hava değişimine maruz kaldığı için bozulma süresi kısalır. Buzdolabı rafları bunun yanında haşlama sırasında yumurtaları çabucak çatlamasına da sebep oluyor.

YUMURTALAR NASIL SAKLANIR?

Yumurtaları kutusundan hiç çıkarmayın. Yumurta kutusunu olduğu gibi buzdolabını arka bölümüne yerleştirin. Bu şekilde yumurtalarınız ani sıcaklık değişimlerinden de etkilenmeyecek. Yumurtaların ideal saklama sıcaklığının 4 derece olduğunu bilmelisiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

  • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
    Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

    Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

    11.10.2019 14:53