Yolculuk Sırasında Kitap Okurken Neden Mideniz Bulanır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
22.01.2019 09:30

Yolculuk Sırasında Kitap Okurken Neden Mideniz Bulanır?

Uçakta, otobüste, otomobilde ve hareket halindeyken midenin neden bulandığının altına çok çeşitli sebepler yatıyor olabilir.

Haber: Yolculuk Sırasında Kitap Okurken Neden Mideniz Bulanır?

BEYNİN KAFASI KARIŞIYOR

Beyin, talamus kısmında hareketlerimiz hakkında karar veriyor. Bu kısım bir oturduğumuz için sabit olduğumuzu söylüyor. Ancak bir yandan harekete devam ettiğimiz için beynin kafası karışıyor.

ARABALAR YENİ TEKNOLOJİLER

Arabalar insanlık tarihi göz önüne alındığında henüz yeni bir teknolojidir. İnsan kimyası bu noktada bu teknolojiye alışmak için zorlanabiliyor.

SİNYALLER ÇAKIŞIYOR

İnsan ufuk çizgisini göremediği durumlarda kitaba bakıp yoğunlaşmışsa bu durumda beynin hissettikleri ile gözün gördükleri çakışıyor. Bu da baş dönmesini beraberinde getiriyor.

BEYİN EMİR VERİYOR

Beynin zehirlenme yaşanan durumlarda mideye "kus ve kurtul" emri vererek bünyeyi korumaya alıyor. Göz ve beyin arası yaşanan uyumsuzluklarda da beyin kendisini kurtarmak için mideye "kus ve kurtul" emir veriyor. Bu da mide bulanmasına yol açıyor.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

  • Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!
    Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!

    Emine Bulut cinayetiyle birlikte olay anına ilişkin görüntülerin TV'de yayınlanması, şiddet olaylarının çocuklar üzerindeki etkilerini gündeme getirdi.

    24.8.2019 10:30