Yoğurdun cildimize 3 önemli faydası Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.09.2019 14:26

Yoğurdun cildimize 3 önemli faydası

Cildimize en çok yarar sağlayan ürünlerin başında hiç şüphesiz ki doğal içerikli ve tüketilebilir olan besin grupları gelir. Bu maddeleri yediğimiz gibi hem de farklı yollar ile cildimize uygulayabiliriz. Bu şekilde çok daha sağlıklı görünen ve ışıldayan ciltler elde etmek kolaydır.

Haber: Yoğurdun cildimize 3 önemli faydası

Cildimiz öncelikle içten beslenmeli. Sağlık yediklerimizle ve beslenme düzenimiz ile doğru orantılıdır. Ancak tükettiğimiz bir çok besini dışarıdan takviye mantığı cildimize nüfusunu sağlayabileceğimizi de bilin. Bunlardan en önemlisi ve kökü yıllar öncesine dayananı yoğurttur.

1. CİLDİ NEMLENDİRİR

Yoğurdu (Tercihen ev yoğurdunu) yüze maske şeklinde uygulayıp biraz bekletip ılık su ile durulamak oldukça faydalıdır. İçerisindeki laktik asit ile cildi yeniler ve zamanla kaybettiği nemi kazandırır.

2. LEKELERİ AZALTIR

Ciltte zamanla oluşan siyah nokta güneş lekesi hatta çil gibi lekeleri gibi sorunlar için yoğurdu maske şeklinde kullanmak yine olumlu sonuç verir.

3. GÖZ ALTI TORBALARINA BİREBİR

Halsizlik, günlük koşturmaca ve dahi birçok sebepten dolayı gözlerimizin altı morarır. Bu morlukları ve çöküntüleri atlatmak çok da kolay değildir. Ancak bu noktada yoğurt tekrar devreye girer.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"
  Dr. Sedef Bingül'den "Sağlığın Doğru Şifreleri"

  Dr. Sedef Bingül ile geçtiğimiz haftalarda okuyucuyla buluşan kitabı "Sağlığın Doğru Şifreleri" ve sağlıklı yaşama dair doğru bilinen yanlışlar üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.

  14.2.2020 14:05
 • İişkilerde belirsizliklere son!
  İişkilerde belirsizliklere son!

  Türkiye'nin lider prezervatif markası 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sosyal medyada birçok kullanıcının ilişkilerdeki belirsizliklerden dolayı sıkıldıklarını dile getirmeleri üzerine sessiz kalmadı.

  14.2.2020 10:38
 • Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri
  Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri

  Kadınlarda görülen premenstrüel disfori sendromunun (adet öncesi gerginlik sendromu) hormonal değişimlerle yakından ilgili olduğu düşünülüyor. Kadınların % 2-8'sinde ortaya çıkan adet öncesi gerginlik sendromu; çökkün, öfkeli ruh hali ya da ilgi ve zevk kaybı gibi belirtilerle kendini belli ediyor.

  12.2.2020 09:31