Yeterince Su Tüketmezseniz Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yeterince Su Tüketmezseniz Ne Olur?

Vücudumuzun yüzde 60'nın su olduğu düşünüldüğünde, su tüketiminin ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Yeterince su tüketmediğinizde ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Haber: Yeterince Su Tüketmezseniz Ne Olur?

Yeterince su tüketilmediğinde bilinç bulanıklığı, yorgunluk, halsizlik, konsantrasyon bozukluğu ve burunda kuruluk gibi sağlık sorunları görülebilir.

ASTIM VE ALERJİLER

Dehidrasyona (susuzluk) maruz kalan vücut, susuzluğun etkilerini azaltmak için hava yollarını daraltır. Bu da astım ve alerjik reaksiyonlara davetiye çıkarıyor.

HALSİZLİK

Susuz kalma durumunda metabolizma yavaşlayarak enzimatik aktivite oluşur. Bu da yorgunluk ve halsizliğe neden olur.

YÜKSEK KOLESTEROL

Vücudun susuz kalması, otomatik savunma mekanizmasını harekete geçirerek kolesterol seviyesini artırma yolu ile su kaybının önüne geçmeye çalışmasına neden olur.

CİLT SORUNLARI

Susuzluk, deri yoluyla toksin atımını engeller. Bu da vücudu cilt sorunları ile karşı karşıya bırakır.

SİNDİRİM SORUNLARI

Susuzluk reflü, gastrit ve ülser gibi sindirim sorunlarına neden olur. Toksin ve atık asit birikimi, bakteri gelişimine ortam oluşturarak mesanede ve böbrekte inflamasyon, enfeksiyon ve ağrılara neden olur. Su eksikliği durumunda kritik fonksiyonlarla görevli kalın bağırsaktaki hareketlilik azalarak kabızlık sorunu ortaya çıkar.

ERKEN YAŞLANMA

Vücut susuz kaldığı zaman yaşlanma belirtileri daha hızlı baş gösterir. Deride kırışıklık bu belirtilerin en önemlilerindendir.

YÜKSEK KAN BASINCI

Su ihtiyacının tam olarak karşılandığı bir vücutta, kandaki su oranı yüzde 92'dir. Vücudun susuz kalması kanın kalınlaşarak dirençli şekilde akmasına sebep olur. Bu da kan basıncını artırır.

8.4.2019 15:14 [11929004]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.