Yeşillikleri Uzun Süre Taze Tutmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yeşillikleri Uzun Süre Taze Tutmanın Yolları

Kısa sürede tazeliğini kaybeden yeşillikler için pratik çözümler...

Haber: Yeşillikleri Uzun Süre Taze Tutmanın Yolları

Taze taze aldığımız nane, maydonoz ve dereotu gibi yeşillikler dolaba girdikten çok kısa bir süre sonra pörsümeye ve sararmaya başlarlar. Durum böyle olunca büyük bir kısmı kullanılamadan çöpe gider.

Ancak bazı basit yöntemlerle yeşillikleri daha uzun süre taze tutmak ve ziyan etmeden tüketebilmek mümkün.

İşte o yöntemler...

Yeşillikleri dolaba koymadan önce kuru olduklarına emin olun. Kurutmak için sebze kurutucu aletleri kullanabilirsiniz.

Demet halindeki yeşilliklerinizi önce temiz bir kağıt havluya sarıp ondan sonra poşetletip dolaba koyarsanız, çabuk bozulmasını önleyebilirsiniz.

Yeşillikleri buzdolabı poşetine yerleştirip poşetin içindeki havayı pipet yardımıyla vakumlayıp tamamen boşaltarak ürünlerin taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bol suda yıkadığınız yeşillikleri temiz bir havlu üzerine sererek kuruttuktan sonra cam kavanozlara koyarak daha uzun süre saklayabilirsiniz.

5.2.2018 14:23 [10531455]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bafa Sanat Kampı Başlıyor
  Bafa Sanat Kampı Başlıyor

  Yaz tatillerini farklı sanat dallarında çalışmalar yaparak ve bu süreci “yeniden üreterek” geçirmek isteyenler için Bafa Sanat Kampı 1 Temmuz 2018’de başlıyor!

  25.5.2018 18:30
 • Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi
  Sağlıklı Arkadaşlık İlişkileri İçin Sınırların Önemi

  En yakın arkadaşlarınızla bile aranızda bazı sınırların olması sağlıklı bir şeydir. Sınırları ayarlanmamış arkadaşlıklar bizi sürekli aldığımızdan daha fazlasını vermenin rahatsız edici stresine sokar. Arkadaşlığınıza sınır koyma vaktinin gelip gelmediğini ve bu sınırları nasıl uygulamanız gerektiğine dair 9 ipucu ile arkadaşlıklarınızı daha tatmin edici ve zevkli hale getirin.

  25.5.2018 18:15
 • Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?
  Tatil İçin Valiz Nasıl Hazırlanır?

  Sonunda seyahat planınızı yaptınız ve heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Ülke sınırlarından çıkıp başka maceralara atılmak için can atıyorsunuz. Peki, ama ya valiz hazırlama kısmı? Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı biraz karmaşık gelebilir. Ancak size vereceğimiz ipuçları ile tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunu bir daha sormayacaksınız. Tatil valizi hazırlamak gözünüzde büyüyor ise sizin için derlediğimiz tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun aşağıda vermiş olduğumuz cevaplardan yardım alabilirsiniz. İşte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı…

  25.5.2018 16:45
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 9/Timsah Eksik kalan koşulları tamamlamaya bakalım.

  25.5.2018 16:30
 • İlişkilerimizi Geliştirebiliriz
  İlişkilerimizi Geliştirebiliriz

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay Terazi burcunda ilerlerken bize fayda sağlayabilecek görüşmeler yapabilir ve başkalarının desteğini arayabiliriz.

  25.5.2018 16:15