Yeşil Soğanın Faydalarını Biliyor musunuz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.05.2019 13:45

Yeşil Soğanın Faydalarını Biliyor musunuz?

Salataların vazgeçilmesi yeşil soğan, kanserden sindirim düzenine, görme becerisinden soğuk algınlığına kadar birçok konuda olumlu etkiye sahiptir.

Haber: Yeşil Soğanın Faydalarını Biliyor musunuz?

Şaşırtıcı faydaları olan yeşil soğanın nelere iyi geldiğini öğrendiğinizde salatalarınızın ana ögesi taze soğan olacak. İşte taze soğanın bilmediğiniz faydaları…

KANSER RİSKİNİ DÜŞÜRÜYOR

Mükemmel bir kükürt kaynağı olan taze soğan kanser üreten enzimlerle savaşan flavonoid ve sülfit gibi bileşiklere sahiptir. Daha fazla yeşil soğan tüketerek kansere karşı etkin bir koruma sağlayabilirsiniz.

KAN ŞEKERİNİ DENGELER

Yeşil soğanda bulunan kükürt bileşikleri, vücudun insülin üretme kabiliyetini artırıcı etki gösterir. Bu da diyabeti önlemeye yardım eder.

SİNDİRİME YARDIM EDER

Lif bakımından zengin olan yeşil soğan, bu yönü ile sindirime yardımcı olur. Sebzelerle eşleştirerek öğle ve akşam yemeklerinde tüketebilirsiniz.

GRİBİ ÖNLER

Antiviral ve antibakteriyel özellikleri ile gribe karşı savaşır.

DİĞER FAYDALARI

İştahı açıcıdır.

Ödem söktürücüdür.

Kalp hastalıkları riskini azaltır.

Vücuttaki zararlı maddeleri atar.

Burun tıkanıklığını giderir.

Vücut direncini artırır.

YEŞİL SOĞANLI SALATA

Gerekli malzemeler: 1 demet yeşil soğan, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 orta boy salkım domates, tuz, yarım limon suyu, 2 adet salatalık

Hazırlanışı: Tüm malzemeler küp küp doğrayın. Malzemeleri bir kasede karıştırın. Üzerine limon, tuz ve yağ ile yaptığınız sosu gezdirin. Afiyet olsun.Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.