Yerde Uyursanız Ne Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yerde Uyursanız Ne Olur?

Yerde, zeminde uyumak sağlık için faydalıdır. Yerde uyuduğunuzda vücudunuzda yaşanacak değişiklikleri mercek altına alıyoruz.

Haber: Yerde Uyursanız Ne Olur?

Yerde uyumanın sırt ağrılarını azaltma, uykusuzluğu giderme, duruşu düzeltme ve aşırı ısınmayı engelleme gibi olumlu etkileri vardır.

UYKUSUZLUĞU ÇÖZEBİLİR

Uykusuzluk sorunu yaşayanlar, yerde yatarak bu soruna çözüm bulabilir. Kısa bir alışma döneminden sonra yerde uyumanın uyku üzerindeki etkilerini hissedeceksiniz.

DURUŞ BOZUKLUKLARINI DÜZELTEBİLİR

Yerde uyumak, duruş bozukluklarını düzeltmede olumlu etkiler gösterebilir. Sert ve düz zeminde uyumak boynunuzu, kafanızı ve sırtınızı hizalamaya iter. Bu etki aynı zamanda sırt ağrılarını da azaltmaya yardım eder.

SIRT AĞRILARINI AZALTIR

Yerde uyumak omurga için olumlu etkiler gösterebilir. Yerde, düz zeminde uyumak omurganın ideal duruşta olmasına yardım eder. Bu da omurga üzerindeki stresi azalmasını ve ağrıların hafiflemesini sağlar. Bunun için sırtüstü şekilde uyumak doğru olacaktır. Yan yatmak, kalça kısmında ağrıya neden olabilir. Baldırlarınızın ya da dizlerinizin altına bir yastık koyup uyuduğunuzda, yerde yatmak sırt eğriliklerini giderir.

AŞIRI ISINMAYI ENGELLER

Uyku esnasında yatak içinde sıkışan ısı sizi vücudunuzu rahatsız edecek seviyelere çıkar. Bu durum, uyku sorunlarına yol açar. Ancak yerde yattığınızda vücudunuzdan atılan ısı tutulmaz ve aşırı ısınma sorunu oluşmaz.

NE YAPMAK LAZIM?

Yerde uyumaya alışık değilseniz öncelikle zihinsel olarak kendinizi buna hazırlayın. Alışma dönemindeki ufak rahatsızlıkları görmezden gelmelisiniz.

Yüzeyin biraz yumuşak olması için yoga matı kullanabilirsiniz.

İnce bir yastık kullanarak kafanızı yükseltebilirsiniz.

Sırtüstü pozisyon yerde uyumak için ideal pozisyondur.

11.4.2019 12:31 [11939758]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.