Yaza Hazırlıksız Yakalanmayın! 5 Adımda Vücut Bakımı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yaza Hazırlıksız Yakalanmayın! 5 Adımda Vücut Bakımı

5 adımda vücut bakımı için öncelikle kendinize bu yaz, geçen yazdan daha çok vakit ayıracağınıza söz vermelisiniz. Çünkü kendinize zaman ayırmak, sizi hayata karşı motive eden ve yazın tadını çıkarmanızı sağlayacak en önemli maddemiz.

Haber: Yaza Hazırlıksız Yakalanmayın! 5 Adımda Vücut Bakımı

SELÜLİTLERDEN KURTULUN!

Yazın daha ince giysiler tercih ettiğimiz için 2-3 kiloluk fazlalık bile sanki kat kat büyüyor ve daha da belli oluyor gibi hissedebiliriz. Bu yüzden yaz gelmeden fazla kilolardan ve selülitlerimizden kurtulmak için adım atmalıyız. Selülitlerden kurtulnın tek yöntemi masaj ve kremler değil. Yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmelisiniz. Bol bol su tüketmeli ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bunun yanında düzenli olarak selülit kremleri kullanarak, her akşam bacaklarınıza masaj yapabilirsiniz.

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULUN!

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için yaz çok uygun bir ay değil. Fakat yine de tam da bu aylarda epilasyona başlarsanız, en azındna yaz ortasında tüyleriniz oldukça azalacak ve işinizi kolaylaştıracaktır. Bir çok yeni yöntemle artık yaz aylarında da epilasyon yaptırabilirsiniz. Fakat bu yöntemler klasik lazer epilasyonlara oranla biraz daha pahalı diyebiliriz.

KURU FIRÇA YÖNTEMİYLE BACAKLARINIZ PÜRÜZSÜZLEŞSİN!

Kuru fırçalama yöntemi son zamanlarda çok ünlü. Eğer can acıtır diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz çünkü çok ince yapıda kıllara sahiptir. Kuru fırçalama yöntemini, ayak bileklerinizden yukarı doğru her bacağı 3-4 dakika fırçalayarak uygulayabilirsiniz. İki bacağınıza da bu yöntemden sonra hafif yağlar ya da yoğun nemlendiricileri sürebilirsiniz. Kuru fırçalama yöntemiyle bacaklarınızdaki kıl kökü izleri de ortadan kalkacak ve bacaklarınız pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır.

VÜCUT PEELİNGLERİ

Vücut peelingleri, cildinizin pürüzsüzleşmesi için en etkili yöntemdir. Vücudunuzun üst bölümüne uygulayacağınız peeling ile bacaklarınıza uygulayacağınız peeling farklı olmalıdır. Vücudunuzun üst kısmı, bacaklarınıza oranla çok daha hassastır. Eğer vücudunuzda sivilce lekeleri gibi ufak lekeler varsa vücut peelingleri ile yok edebilirsiniz.

VÜCUT MASAJI

Yaza hazırlık için vücut masajları, kış ve bahar yorgunluğunu atmanız için birebirdir. Kendinize güvenilir bir masaj salonu bulup, haftalık düzenli olarak masaj yaptırabilirsiniz. Önemli olan, masaj ile tüm vücudunuzda mevsim geçişinden kaynaklanan yorgunluğun kan dolaşımı ile aşılmasıdır. Masajlar, yalnızda bölgesel ağrıları rahatlatmak için değil, düzenli olarak yaptırıldığında kan dolaşımının artmasıdır. Eğer mevsim geçişlerinde düzenli olarak masaj yaptırırsanız, kendinizi daha dinlenmiş ve enerjik hissedebilirsiniz.

3.5.2018 13:34 [10813266]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Dengede Kalmalıyız
  Dengede Kalmalıyız

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay yanan yolda ilerlerken denge aramak ve tartışma yaratabilecek hoş olmayan durumlardan uzak durmaya çalışalım.

  19.7.2018 21:30
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 3/Yönetici İdealize ettiğimiz durumlar değişiklik gerektirebilir.

  19.7.2018 21:30
 • Hemoroidin Çaresi Bu Bitkideymiş!
  Hemoroidin Çaresi Bu Bitkideymiş!

  Sinameki çayının neredeyse tüm parçaları tıbbı amaçlı kullanılmaktadır. Sinameki çayı genellikle bağırsakları temizleme amacı ile kullanılmaktadır. Sinameki çayı nasıl yapılır, sinameki çayının faydaları nelerdir, sinameki çayı zayıflatır mı gibi soruların cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte sinameki çayı hakkında tüm bilinmeyenler…

  19.7.2018 20:00
 • Bir Daha Dışarıdan Simit Almayacaksınız!
  Bir Daha Dışarıdan Simit Almayacaksınız!

  Birazdan öğreneceğiniz bilgilerden sonra simide para vermek istemeyeceksiniz!

  19.7.2018 18:45
 • Bu Oluyorsa Dikkat! Kısırlık Nedeniymiş!
  Bu Oluyorsa Dikkat! Kısırlık Nedeniymiş!

  Ovülasyon, kadınlarda menstürasyon sırasında yumurta salgılanması anlamına gelmektedir. ovülasyon gebe kalma konusunda anahtar konulardan bir tanesidir. Ovülasyon nedir, ovülasyon nasıl anlaşılır gibi bilinmeyen soruların cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte ovülasyon nedir ve ovülasyon nasıl anlaşılır sorularına verilen cevaplar…

  19.7.2018 18:15