Yaz sıcağına dayanan ve yakışan makyaj önerileri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.06.2019 11:25

Yaz sıcağına dayanan ve yakışan makyaj önerileri

Yaz günlerinin iki büyük sıkıntısı vardır. Birincisi uzun süre dayanamayan makyaj diğeri ise makyajın yakışıp yakışmadığıdır. Bu iki sorun için size tüyolar hazırladık.

Haber: Yaz sıcağına dayanan ve yakışan makyaj önerileri

Makyaj ustalık ister. Bu ustalığın birinci kuralı ise yere ve zamana göre makyaj yapmaktır. Yaz günleri ise en çok kafa karıştıran ve zorlayan dönemlerdendir. Kötü görünmeden makyaj yapmak önemlidir. İşte, ter ve nemden etkilenmeyen ve doğal görünün makyajlar için öneriler...

1- NEMLENDİRİCİ VE GÜNEŞ KREMİ HER DAİM YANINIZDA OLSUN

Güzelliğin birinci kuralı cildi korumaktır. Bunun birinci yolu en güzel baz olan nemlendiricilerdir. Dünyaca ünlü makyözler sabahları yağsız bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeyi önerir. Üstelik yaz günlerinde yüzünüz yıpranır, cildiniz kurur ve kırışır. Bunun için güneş kremi kullanmalısınız. Üstelik kanserden korunmak için de önemlidir.

2-İÇİNDE SUYA DAYANIKLI ÜRÜNLERİN OLDUĞU KOZMETİK ÇANTANIZ ELİNİZİN ALTINDA OLSUN

Denizden ve havuzdan vazgeçemeyenlerdenseniz kozmetik sektörü suya dayanaklı ürünleri ile sizi düşünmüş. Özellikle maskarasız dışarı çıkamayanlardansanız suya dayanıklı ürünler sizin kurtarıcınızdır. Yazın en zorlu hallerinden biri makyajı sürekli tazelemektir. Ancak çok büyük bir çanta olmak zorunda değil. Yüzünüzü matlaştıran mendiller, dudak balmı ve sprey yeterli olacaktır.

3- YAĞLI GÖRÜNTÜYÜ ISLAK GÖRÜNTÜ İLE DEĞİŞTİRİN

Yağlanan ciltler her zaman kötü bir görüntüye yol açarlar. Öncelikle son zamanlarda popüler olan yağlanmayı önleyen mendiller aklınızda olsun. Daha sonra yağlı görüntünüzü mutlaka ıslak bir görüntü ile değiştirin. Nem odaklı ve ışıltı makyajla dönüşümü sağlayabilirsiniz.

4- AÇIK RENKLİ VE UZUN SÜRELİ MAKYAJLARA ODAKLANIN

Yazın makbul olan makyaj doğal ve ışıltılı, uzun süreli makyajlardır. Bu yüzden renkleri kullanıp ışıltıyı azaltın. Düğüne gider gibi bir görüntü kötü olacaktır. Ayrıca gözleri renkli kullanmak iyi bir fikir olsa da kıyafetleri renkli yapıp makyajı sade tutarak daha genç ve fresh bir görüntü elde edebilirsiniz.

5- DAHA AZ MAKYAJ DAHA FAZLA BRONZLAŞTIRICI

Üstte de bahsettiğimiz gibi koyu renk rujlar yerine stick ürünlere yönelmemiz gerekiyor. Toz allıklar yerine stick ürünler daha yararlı olacaktır. Ancak yaz günleri basit bir doğallığı anımsatır. Bu nedenle bronzlaştırıcının parlatıcı gücünden yararlanıp makyajı azaltabilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 13-19 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor