Yaz için makyaj hileleri Haberi - yenikadin.com
8.07.2019 10:01

Yaz için makyaj hileleri

Sıcakların iyiden iyiye bastırdığı şu yaz günlerinde makyajınızın kalıcılığı büyük dert olabilir. Kullandığınız ürünlerin içeriği ne olursa olsun, sıcak hava en özenle yaptığınız makyajınızın bile yüzünüzden akmasına sebep olabilir.

Haber: Yaz için makyaj hileleri

Makyajınızın daha sabit ve kalıcı olması için havanın durumu ve dış etkenler ile doğru orantılı olarak yapmanız gereken bazı şeyler vardır. Hava koşullarının özenle yaptığınız makyajınızı etkilemesini istemiyorsanız, siz de listemize kulak verin.

1. GÜNEŞ IŞINLARI EN BÜYÜK DÜŞMAN

Güneş ışınları tahmin ettiğinizden çok daha derine işleyebiliyor. Yapılan araştırmalarda bu ışınların derinin 7 kat altına kadar işlediği görüldü. Bu yüzden özellikle ten makyajınızdan önce bir SPF krem kullanmak cildinizin yararına olacaktır.

2. IŞILDAMAKTAN KORKMAYIN

Parlak ve sağlıklı bir cilt elde etmek için henüz makyajınıza başlamadan önce ışıltı içeren doğal içerikli bir makyaj bazı kullanmak yüzünüzün çok daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

3. DUDAKLARINIZI DA GÜNEŞTEN KORUYUN

Dudaklar genelde güneşten korunulması akıl edilebilen bölgeler değildir ancak aslında ince yapısı sebebiyle bu konuda en dikkat edilmesi gereken alanlardan birisidir. Bu yüzden sadece dudaklar için üretilmiş stick formda güneş koruma ürünlerini tercih edebilirsiniz.

4. İNCE BİR BB KREM İŞİNİZİ GÖRECEKTİR

Renk eşitsizliklerini giderdiğiniz, belki de ufak kusurların belli olduğu ciltler yaz ayında çok daha taze ve sağlıklı gözükecektir. Kalın yapılı tüm ürünlerden kaçının ve cildinizi özgür bırakın.