Yaz aylarının vazgeçilmezi: Karpuz Haberi - yenikadin.com
15.07.2019 17:22

Yaz aylarının vazgeçilmezi: Karpuz

Hem düşük kalorisi hem de lezzeti ile yaz aylarında sofralarımızın altın yıldızı karpuz, besin değeri ve lezzeti ile her daim favorimiz.

Haber: Yaz aylarının vazgeçilmezi: Karpuz

Karpuzun yüzde 90'ı sudan oluşuyor. Yüksek miktarda içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde kalp sağlığını korumadan kas ağrılarına, cilt güzelliğinden saçlara kadar faydaları saymakla bitmiyor.

TOK TUTUYOR

Karpuz düşük kalorisinin yanında tok tutma özelliğine de sahip. Bu sebeple aşırıya kaçılmadığı takdirde rejim yapanlar tarafından genelde tercih ediliyor.

SIVI İHTİYACINI KARŞILIYOR

İçeriğinin yüzde 90'ından fazlasının su olması sebebiyle, özellikle ramazanda çokça tercih edildiğine dikkat etmişsinizdir. Yaz aylarında da günlük beslenme rutinimizde yer alması gereken karpuz mineraller açısından da oldukça zengindir.

KANSERLE SAVAŞIYOR

Antioksidan açısından zengin bir meyve olan karpuz, içerdiği likopen antioksidan ile bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip. Bu da dolaylı yoldan kanser ve türevi rahatsızlıklar için bünyemize güçlendirici etki yapıyor.

CİLDE FAYDALI

Karpuzun içerdiği zengin vitamin ve mineraller ile cildi gençleştirdiği yadsınamaz bir gerçek. Özellikle cilt için önemli vitaminler A ve C, karpuzda oldukça bolca bulunuyor.

DİYET YAPANLAR BURAYA

İnsanlar genelde rejim yapma konusunda iradeleriyle doğru orantılı olarak zorlanırlar. Bu dönemde sizi tok tutacak ve midenizi rahatsız etmeyecek besinler seçmeniz çok önemlidir. İşte burada yaz aylarının kurtarıcısı karpuz devreye girer.Yeni Sağlık Haberleri