Yatmadan önce 20 tane kiraz yerseniz ne olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.07.2019 09:07

Yatmadan önce 20 tane kiraz yerseniz ne olur?

Yaz mevsimin en özel lezzetlerinden kiraz, uyumadan önce tüketildiğinde rahat bir uyku uyumanızı sağlıyor.

Haber: Yatmadan önce 20 tane kiraz yerseniz ne olur?

Uyumadan önce 15-20 tane kiraz tüketerek rahat bir uyku uyuyabilir, diyabet ve gut hastalıklarının olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz.

YATMADAN 10 DAKİKA ÖNCE

Bilimsel araştırmalar, kirazın uyku üzerindeki olumlu etkilerini ortaya koydu. Araştırmalar, uyumadan 10 dakika önce 1 porsiyon (yaklaşık 20 adet) kiraz tüketiminin uykuya dalmayı kolaylaştırdığı ortaya koydu.

Kiraz uyku problemi yanında diyabet ve gut hastalığının çözümüne yardım ediyor. Düşük oranda şeker içerdiği için diyabet sorununun çözümüne yardım eden kiraz, gut hastalığının da iyileşme sürecinde olumlu etki gösteriyor.

Not: Kirazın kan sulandırıcı etkisi olduğu için tansiyon ve kalp hastalarının kiraz tüketiminde dikkatli olmaları gerekmektedir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.