Yatak Odasında Olmaması Gereken Şeyler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.04.2019 12:21

Yatak Odasında Olmaması Gereken Şeyler

Yatak odasını daha işlevsel hale getirmek için tercih ettiğiniz bazı eşyalar, aslında yatak odanızı yaşanmaz bir hale getiriyor.

Haber: Yatak Odasında Olmaması Gereken Şeyler

Yatak odanızı bazı eşyalardan arındırarak daha kaliteli ve sağlıklı bir uyku uyuyabilirsiniz.

ÇİÇEKLER

Çiçek seviyorsunuz, renkleri çok hoşunuza gidiyor ama yatak odasında çiçeklere yer yok. Bunun nedeni çiçeklerin gece boyu oksijeninizi çalması efsanesi değil, çiçeklerin yeterli ışık alamadığı için ölmesi ve tozları tutarak toz alerjisi oluşturmasıdır.

CANLI RENKLER

Yatak odanızı dekore ederken kesinlikle canlı renklerden uzak durmalısınız.Kırmızı, sarı, turuncu ve kan akışınızın hızlanmasına neden olan diğer canlı renkleri yatak odanızdan uzak tutmalısınız. Yatak odanızda kahverengi tonları tercih etmek sakin ve dingin bir uyku için yeterli olacaktır.

İNTERNET BAĞLANTISI VE MODEM

Yatak odasında televizyon ve modemin bulunması, gece boyu radyasyona maruz kalmanıza neden olur. Bu eşyaları yatak odasından çıkaramıyorsanız, yanlarına kuvars taşı koyarak zararlı etkiden kendinizi koruyabilirsiniz.

DAĞINIK DOLAPLAR

Dağınık dolaplar ve ortalığa saçılmış halde duran şeyler enerjinizin düşmesine neden olur. gereksiz yer kaplayan şeylerden kurtularak enerjinizi yükseltebilirsiniz.

DAĞINIK BİR MASA

Dağınık dolaplardan dolap kapağını kapatarak geçici süreliğine kurtulabilirsiniz ama dağınık bir masa gözünüzün önünde olduğu için görüntü olarak siz rahatsız edecektir. Yatak odasında görsel uyumu yakalamak için dağınık masanızı hemen toplamalısınız.

YATAK ALTINDA DURAN KUTULAR

Biliyoruz, sizin de yatağınızın altında içi ıvır zıvır dolu kutular var. Bu eşyalardan kurtularak yatak odanızdaki enerji akışını sağlamış olacaksınız. Bunun yanı sıra diğer eşyalarınızın yerden en az 5 cm yukarıda olmasını sağlamak ortamdaki enerji akışını düzenli olmasını sağlayacaktır.

GEREKSİZ EŞYALAR

Yatak odasına egzersiz eşyaların ya da işle alakalı materyallerin bulunması dikkatinizin dağılmasına sebep olur. Bu eşyaları ilgili yerlere koyarak yatak odasının aurasını koruyabilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Sokak stilinde yeni bir soluk: Mini sırt çantaları
  Sokak stilinde yeni bir soluk: Mini sırt çantaları

  Çantalar kombinlerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Hatta öyle tamamlayıcı parçalardır ki yıllar yılı her kadın kendine ufak bir çanta koleksiyonu edinir. Durum böyle olunca çantaların çeşitleri ve kıyafetlerimizle uydurulabilir oluşu oldukça rağbet görmesini sağlıyor.

  49 dakika önce..
 • Gelinlik nasıl seçilir?
  Gelinlik nasıl seçilir?

  Düğün konseptini tasarlamaya başlamadan önce gelinliği seçmelisiniz. Çünkü diğer tüm unsurlar gelinliği tamamlayacak dekor olacak, esas özne olan gelinliğin tamamlayıcı öğeleri olacaktır.

  1 saat önce..
 • Bir ecza dolabında neler bulunmalı?
  Bir ecza dolabında neler bulunmalı?

  Her evde bulunması gereken ecza dolabı acil durumlarda hayat kurtarıcı rol üstlenebilir. Bu yüzden evlerinizde ecza dolabı bulundurmalı ve ecza dolabının içeriğini eksiksiz olarak tamamlamalısınız.

  1 saat önce..
 • Londra Moda Haftasının en ilham veren 3 ismi
  Londra Moda Haftasının en ilham veren 3 ismi

  New York Moda Haftası tamamlandı. Şimdi de gözlerimizi İngiltere'nin havası pek de belli olmayan ama tüm dünyanın tartışmasız en gözde şehirlerinden birisi Londra'ya çeviriyoruz.

  2 saat önce..
 • Sararan tırnaklara pratik çözüm
  Sararan tırnaklara pratik çözüm

  Makyaj, ilaç ya da farklı nedenlerle tırnaklarda sararma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunu çok dert etmenize gerek yok çünkü pratik bir yöntemle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  3 saat önce..