Yaşadığımız Mekanlar Kişiliğimizi Ne Kadar Yansıtıyor? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yaşadığımız Mekanlar Kişiliğimizi Ne Kadar Yansıtıyor?

Yaşadığımız ortam ve mekanlar kişiliğimizi ne kadar yansıtıyor hiç düşünmüş müydünüz? Mekanlarında tıpkı insanlar gibi kişilikleri ve ayırt edici özellikleri olduğunu söyleyen Tasarımcı Nihat Yıldız, kişilikleri yansıtan mekanlarda ön plana çıkacak özellikleri paylaşıyor.

Haber: Yaşadığımız Mekanlar Kişiliğimizi Ne Kadar Yansıtıyor?


Her insanın farklı bir kişiliği, karakteri olduğu gibi mekanların da farklı kişilikleri oluyor. Mekanlar kişilikleri ile farklılaşıyor ve özelleşiyor. Tasarımcı Nihat Yıldız, kişilikleri yansıtan mekanlarda ön plana çıkacak özellikleri paylaşıyor.

Mekana kişilik katmak için ihtiyaçları belirleyin

Bir mekanı dekore ederken öncelikle o mekana ruh katacak ihtiyaçları belirlemek en önemli konuların başında geliyor. Daha sonra da ihtiyaçları karşılayacak mobilya, aksesuar ve renklerin zevklerinize ve kişiliğinize hitap etmesi. Mekanın bütününün bir konsept olarak ele alınması gerektiğini vurgulayan Tasarımcı Nihat Yıldız, "Hayatınızda önemli yer tutanları, merak ve hobilerinizi mekanınızda birleştirirseniz orası bir mobilya dükkanı olmaktan çıkar ve ruhunuzu yansıtır." dedi.

Tasarım seçimine dikkat

Sahip olduğunuz mekanda içinizdeki enerjinizi dışarı mı çıkarmak istiyorsunuz yoksa kendinizi daha rahat ve huzurlu hissedebileceğiniz bir mekan mı yaratmak istiyorsunuz. İşte burada önemli olan nokta kişilik. Tercih ettiğimiz tasarım ürünler, dekore ettiğiniz ortamda kişiliğinizi yansıtmak için önemli görevler üstleniyor.
.Kaynak: Pembenar

24.10.2018 19:15 [11366671]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Beklenmedik Durumlar
  Beklenmedik Durumlar

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Saka burcundaki Ay teknik konulara, gruplarla, sosyal durumlarla ilgili gelişmelere dikkat çekiyor.

  2 saat önce..
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 13/Jaguar Değişime uyum gösterelim.

  2 saat önce..
 • Korkutan Açıklama: Balığın Yanında Roka Yerseniz...
  Korkutan Açıklama: Balığın Yanında Roka Yerseniz...

  Balığın yanında rokayı severek yiyoruz ama bu etkisini öğrendikten sonra bir daha...

  2 saat önce..
 • Adventure Time Final Yapıyor
  Adventure Time Final Yapıyor

  Adventure Time’ın merakla beklenen final bölümü Benimle Gel, 16 Kasım saat 16.00’da Cartoon Network’ün internet sitesinde yayınlanıyor.

  2 saat önce..
 • Evdeki Negatif Enerji Nasıl Temizlenir?
  Evdeki Negatif Enerji Nasıl Temizlenir?

  Evinizdeki negatiflikten ve enerji döküntülerinden kurtulmanın meditasyona benzer ufak kolaylıkları vardır. Evdeki negatif enerji nasıl temizlenir sorusunun cevabını merak ediyorsanız cevapları haberimizin detaylarında...

  14.11.2018 14:45