Yarıyıl Tatilinde Yapılabilecek Eğlenceli ve Verimli Aktiviteler Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yarıyıl Tatilinde Yapılabilecek Eğlenceli ve Verimli Aktiviteler

Dört gözle beklenen yarıyıl tatili, hem eğitici hem de eğlenceli aktivitelerle çocuklar için gelişimsel bir dönem oluyor. Yarıyıl tatilinde anne babaların yardımına koşan eğlenceli ve eğitici aktiviteleri mercek altına alıyoruz.

Haber: Yarıyıl Tatilinde Yapılabilecek Eğlenceli ve Verimli Aktiviteler

1. EL İŞİ KAĞITLARI, PATATES BASKILAR

Yarıyıl tatilinde çocuklarla beraber en güzel şekilde vakit geçirme araçlarının başında el işi kağıtları gelmektedir. Bunun yanında patates baskı ve benzeri oyunlar da çocuklar için eğlenceli olduğu kadar eğitici işlev taşımaktadır.

2. ÇOCUK ATÖLYELERİ

Çocuk atölyeleri çocukların özgürleşerek hayal dünyalarını zenginleştirebilecekleri alanlardır. Özgür oyunların oynandığı atölyelerde çocuklar, boyayarak, çizerek, yoğurarak farklı aktiviteler yapacaklar. Sanatsal faaliyetlerin temellerini atacağı çocuklar bu sayede ilerde büyük bir sanatçı olabilirler.

3. MÜZE GEZİLERİ

Tatil dönemlerinin olmazsa olmazlarından olan müze gezileri yarıyıl tatilinde güzel vakit geçirmek için ideal seçeneklerdendir. Hem kültürü tanıtmak hem de hayatı boyunca yapacağı güzel bir alışkanlık kazandırmak için müze gezisi eğitsel bir önem taşımaktadır.

4. OYUNA ZAMAN AYIRIN

Çocukların en doğal hakkı olan oyun oynamak yarıyıl tatilinde de ihmal edilmemesi gerekmektedir. Oynarken öğrene çocuklar eğleneceği ve eğitimi bir arada yaşıyorlar. Oyun parklarında oyunlar oynanabileceği gibi özel oyun aktivite alanlarında tercih edilebilir.

5. ÇOCUKLARI HAYATA HAZIRLAYIN

Gerçek hayatta sorunların üstesinden gelebilmeleri için çocukken görev bilincine kavuşmaları gereken çocuklar, bir takım görev sorumluluklar üstlenmelidir. Çocuklara nasihat vermekten daha etkili olan görev verme, onlar için iyi bir pekiştirici olacaktır. Alışveriş listesi hazırlamak, hamur açmak ya da çiçekleri sulamak iyi birer görev olacaktır.

6. ADI ÜSTÜNDE TATİL

Çocukların tatili doyasıya yaşamaları için keyifli anlar da ihtiyaç var. Sinemaya giderek animasyon film seyretmek çocuklar için unutulmaz olacaktır.

7. KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI

Okul günlerinde kitap okumaya vakit bulamayan çocuklar, tatil döneminde kitap okuma alışkanlığı için oldukça bol vakitleri olacak. Bu konuda çocuklarına rol model olması gereken anne babalar da zamanlarından feragat etmeleri gerekiyor.

8. ŞEHRİ TANITIN

Teknolojini hızla geliştiği ve soyut yaşamın yaygınlaştığı çağımızda çocuklara kültürel değerleri aktarmak bir görev haline geldi. Yaşadığı şehrin simgesel yerlerini ve değerlerini öğreterek yarıyıl tatilini verimli şekilde geçirmek mümkündür.

19.1.2019 08:33 [11657766]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.