Yapıştıran tavayı sakın atmayın! Çözümü var! Haberi - yenikadin.com
25.07.2019 13:55

Yapıştıran tavayı sakın atmayın! Çözümü var!

Yapışmaz tavalarınız artık yapıştırıyor ve onlardan kurtulmayı düşünüyorsanız çok pratik bir yöntemle onları eski performanslarına geri döndürebilirsiniz.

Haber: Yapıştıran tavayı sakın atmayın! Çözümü var!

Mutfakta işleriniz oldukça kolaylaştıran yapışmaz tavalar bir süre sonra etkisini kaybede ve yapışmaz özelliği gider. Tuz kullanarak onları kolayca eski hallerine döndürebilirsiniz.

YAPIŞMAZ TAVALARI KURTARAN YÖNTEM

Yapışmaz özelliğini yitiren tavayı ocağa alın ve sıcak hale gelen kadar ısıtın. Isınan tavaya taba olacak şekilde sofra tuzu serpin. Bolca tuz döküp tabaka oluşturmanız tavadaki hasarları onarmayı sağlayacaktır. Daha sonra tuzlu tabakayı kağıt havlu ile silin ve yapışmaz tavanızı kullanmaya başlayın.

İNATÇI YANIKLARA ÇÖZÜM

Tavanızda pişirme sırasında oluşabilen inatçı yanık izleri varsa bu sorundan da kolayca kurtulabilirsiniz. Yanmış tavayı ocakta ısıtıp üzerine tuz serpin. Biraz da su ekleyip kısık ateşte suyun kaynamasını bekleyin. Bu süre boyunca yanıklar gevşeyecek ve kolayca çıkacak hale gelecektir. 15 dakikalık süre sonunda tüm yanık izleri kolayca çıkacak hale gelecektir.Yeni Yenikadın Haberleri