Yapıştıran tavayı sakın atmayın! Çözümü var! Haberi - yenikadin.com
25.07.2019 13:55

Yapıştıran tavayı sakın atmayın! Çözümü var!

Yapışmaz tavalarınız artık yapıştırıyor ve onlardan kurtulmayı düşünüyorsanız çok pratik bir yöntemle onları eski performanslarına geri döndürebilirsiniz.

Haber: Yapıştıran tavayı sakın atmayın! Çözümü var!

Mutfakta işleriniz oldukça kolaylaştıran yapışmaz tavalar bir süre sonra etkisini kaybede ve yapışmaz özelliği gider. Tuz kullanarak onları kolayca eski hallerine döndürebilirsiniz.

YAPIŞMAZ TAVALARI KURTARAN YÖNTEM

Yapışmaz özelliğini yitiren tavayı ocağa alın ve sıcak hale gelen kadar ısıtın. Isınan tavaya taba olacak şekilde sofra tuzu serpin. Bolca tuz döküp tabaka oluşturmanız tavadaki hasarları onarmayı sağlayacaktır. Daha sonra tuzlu tabakayı kağıt havlu ile silin ve yapışmaz tavanızı kullanmaya başlayın.

İNATÇI YANIKLARA ÇÖZÜM

Tavanızda pişirme sırasında oluşabilen inatçı yanık izleri varsa bu sorundan da kolayca kurtulabilirsiniz. Yanmış tavayı ocakta ısıtıp üzerine tuz serpin. Biraz da su ekleyip kısık ateşte suyun kaynamasını bekleyin. Bu süre boyunca yanıklar gevşeyecek ve kolayca çıkacak hale gelecektir. 15 dakikalık süre sonunda tüm yanık izleri kolayca çıkacak hale gelecektir.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin yüzde 90'a yakını Korona'yı belirtisiz geçiriyor

  Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.