Yalnız Değilsin Sıla! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
2.11.2018 11:53

Yalnız Değilsin Sıla!

"Bazıları hiç sevilmeyi öğrenmemiş olabilir ama bence aşkın bununla bir ilgisi yok!" Sıla Gençoğlu-1 Kasım 2018

Haber: Yalnız Değilsin Sıla!

Instagram'da ardı ardına Sıla Gençoğlu paylaşımları görünce bir dakika neler oluyor diyerek hemen paylaşımlardaki etikete tıklayarak konuyu anlamak istedim. Sıla; hayatındaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldığını anlatan bir paylaşım yapmıştı. "Lanet olsun" dedim içimden keşke okuduklarım gerçek olmasaydı, ama ne yazık ki gerçekti. Çok üzgün ve çok öfkeli olmam Sıla'nın yaşadığı durumu değiştirmiyor. Kim olursa olsun şiddet şiddettir.

Sıla'nın paylaşımın ardından 17 saat geçti. Sıla bu paylaşımıyla fiziksel ya da duygusal şiddet gören, istismara maruz kalan, hakkı yok sayılan binlerce kadının sesi oldu. Susmadığı ve dile getirdiği içinde çok kadına ilham oldu. Ama ya yaşadıkları?

Sıla'nın yaşadıklarını anlayabilmek için yaşamış olmak gerekir. Peki bunlar ne zaman bitecek?Hiç bitmeyecek, bu satırları yazarken bir kadın boşandığı eşi tarafından sokak ortasında öldürülecek, diğer kadındayak yiyecek, diğer kadın aldatılacak. Erkek inkar edecek, yalan söyleyecek, çok sıkışırsa da kaçacak gidecek. Çünkü erkekler davranışlarının sorumluluğunu her zaman kadına yükleyecek.

Kadınlar güvenmek istedikçe erkekler hoyratla kadına hakaret etmeye devam ediyor bu ülkede. Şiddet hep yanı başımızda. Kadına şiddeti yıllardır konuşuyoruz, bunun bir hastalık olduğunu, erkeğin yaralarının ya da travmalarının en yakınındaki kadına şiddet göstererek düzelmeyeceğini öğrenmeli artık erkekler.

Düşünün ki ; Du¨nya sagˆlık o¨rgu¨tu¨ne go¨re tu¨m du¨nyada bireysel s¸iddete en fazla maruz kalan kesim kadınlar. Sadece Sıla'nın başına gelmedi gelmeyecek, yine kimler yaşayacak bilmiyoruz. Ama bilin ki şiddeti yaşayan bir ömür boyu bunu unutmuyor. Bir zamanlar sevdiğin, değer verdiğin, sevmelere doyamadığın erkek seni yeri geliyor ayakları altında sürüklüyor. Kadınlardan uzun yıllar acısı ve izleri silinmiyor.

Sıla da, ben de şiddet gören kadınlar da sizi affetmeyecek. Şiddet asla normalleştirilmeyecek ve kabul edilmeyecek. Görmeye bile tahammül etmeyeceğiniz erkeklerin hayatınızdan uzak olması dileğim.

Yalnız değilsin Sıla.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 11-17 Kasım haftalık burç yorumları
  11-17 Kasım haftalık burç yorumları

  Haftaya yüz yılda 13 defa olan Merkür Tutulması ile başlıyoruz. Bu hafta iletişim ve internet sorunları artabilir. Ancak gökyüzündeki koruyucu bir etki sebebiyle, olaylar geçen haftaya göre daha yumuşak geçişli olabilir.

  11.11.2019 09:30
 • ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor
  ''Süper anne'' rolü kadınları yıpratıyor

  Modern çağda kadınlar, gelenekleri terk etmeden zamana ayak uydurmaya çalışan bireyler haline dönüşüyor. Bir yandan geleneksel kalmaya çalışarak anne olan, evine bakan; bir yandan modern olmaya çabalayan, kariyer hedefleri olan kadınların yaşadığı bu çatışma aileler için zorlu bir gerilim haline gelebiliyor. Mükemmel kariyer, mükemmel anne ...

  9.11.2019 12:03
 • Ispanağı karbonat ile temizleyin!
  Ispanağı karbonat ile temizleyin!

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

  5.11.2019 09:03
 • 4-10 Kasım haftalık burç yorumları
  4-10 Kasım haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu yorumladı.

  4.11.2019 08:31
 • Cadılar Bayramı rengarenk kutlandı
  Cadılar Bayramı rengarenk kutlandı

  Her yıl 31 ekim'de kutlanılan ve kültür geleneğinden çok seküler bir seremoniye dönüşen cadılar bayramı bu yıl da oldukça ilginç görüntülere ev sahipliği yaptı.

  2.11.2019 16:46