Yalnız Değilsin Sıla! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
2.11.2018 11:53

Yalnız Değilsin Sıla!

"Bazıları hiç sevilmeyi öğrenmemiş olabilir ama bence aşkın bununla bir ilgisi yok!" Sıla Gençoğlu-1 Kasım 2018

Haber: Yalnız Değilsin Sıla!

Instagram'da ardı ardına Sıla Gençoğlu paylaşımları görünce bir dakika neler oluyor diyerek hemen paylaşımlardaki etikete tıklayarak konuyu anlamak istedim. Sıla; hayatındaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldığını anlatan bir paylaşım yapmıştı. "Lanet olsun" dedim içimden keşke okuduklarım gerçek olmasaydı, ama ne yazık ki gerçekti. Çok üzgün ve çok öfkeli olmam Sıla'nın yaşadığı durumu değiştirmiyor. Kim olursa olsun şiddet şiddettir.

Sıla'nın paylaşımın ardından 17 saat geçti. Sıla bu paylaşımıyla fiziksel ya da duygusal şiddet gören, istismara maruz kalan, hakkı yok sayılan binlerce kadının sesi oldu. Susmadığı ve dile getirdiği içinde çok kadına ilham oldu. Ama ya yaşadıkları?

Sıla'nın yaşadıklarını anlayabilmek için yaşamış olmak gerekir. Peki bunlar ne zaman bitecek?Hiç bitmeyecek, bu satırları yazarken bir kadın boşandığı eşi tarafından sokak ortasında öldürülecek, diğer kadındayak yiyecek, diğer kadın aldatılacak. Erkek inkar edecek, yalan söyleyecek, çok sıkışırsa da kaçacak gidecek. Çünkü erkekler davranışlarının sorumluluğunu her zaman kadına yükleyecek.

Kadınlar güvenmek istedikçe erkekler hoyratla kadına hakaret etmeye devam ediyor bu ülkede. Şiddet hep yanı başımızda. Kadına şiddeti yıllardır konuşuyoruz, bunun bir hastalık olduğunu, erkeğin yaralarının ya da travmalarının en yakınındaki kadına şiddet göstererek düzelmeyeceğini öğrenmeli artık erkekler.

Düşünün ki ; Du¨nya sagˆlık o¨rgu¨tu¨ne go¨re tu¨m du¨nyada bireysel s¸iddete en fazla maruz kalan kesim kadınlar. Sadece Sıla'nın başına gelmedi gelmeyecek, yine kimler yaşayacak bilmiyoruz. Ama bilin ki şiddeti yaşayan bir ömür boyu bunu unutmuyor. Bir zamanlar sevdiğin, değer verdiğin, sevmelere doyamadığın erkek seni yeri geliyor ayakları altında sürüklüyor. Kadınlardan uzun yıllar acısı ve izleri silinmiyor.

Sıla da, ben de şiddet gören kadınlar da sizi affetmeyecek. Şiddet asla normalleştirilmeyecek ve kabul edilmeyecek. Görmeye bile tahammül etmeyeceğiniz erkeklerin hayatınızdan uzak olması dileğim.

Yalnız değilsin Sıla.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket
  Sabahları kolay uyanmanızı sağlayacak 3 hareket

  Yoğun iş temposu ve koşturmacada çoğu zaman güzel dinlenip kaliteli bir uyku çekemiyoruz. Durum böyle olunca da sabahları berrak bir zihinle ve iyi dinlenmiş bir vücutla uyanmakta zor olabilir.

  14.9.2019 15:17
 • İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket
  İlişkinizin kötüye gitmesini engelleyen 5 hareket

  İlişkiniz zamanla yıpranabilir ve negatif yöne kayabilir. Bunun önüne geçmek için birlikteliğinize küçük dokunuşlar yapmalı ve ibreyi pozitife çevirmelisiniz.

  14.9.2019 14:43
 • Çocuklara yaban hayatını öğretme rehberi
  Çocuklara yaban hayatını öğretme rehberi

  Kuş bilimciler, Trakya'da yaban hayatını görüntüledi. Doğanın özel detaylarını yansıtan fotoğraflarla özel bir etkinlik yapabilir, çocuğunuza yaban hayatını eğlenceli şekilde öğretebilirsiniz.

  14.9.2019 13:32
 • Aksesuar dünyasında yeni bir soluk: Şeffaf çantalar
  Aksesuar dünyasında yeni bir soluk: Şeffaf çantalar

  İlginç tasarımlar her zaman dikkat çeker. Bu tasarımları üretmeye cesaret eden isimler moda dünyasında ya çok sevilir ya da oldukça dışlanır. Bu günlerde oldukça farklı bir çanta çeşidi kadınların kollarını süsler oldu: Şeffaf çantalar.

  14.9.2019 13:27
 • Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili
  Dekorasyona farklı bir dokunuş: İskandinav stili

  İşlevsel ve estetik yönü ile dekorasyona yeni bir görünüm kazandıran İskandinav stili, evlerinizde estetiği ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

  14.9.2019 13:02