Yabancı Dil Öğrenirken Bu Hataları Yapmayın! Haberi - yenikadin.com
6.03.2019 11:19

Yabancı Dil Öğrenirken Bu Hataları Yapmayın!

Yabancı dil öğrenme sürecinde yapılan hatalar, öğrenme sürecini olumsuz şekilde etkileyerek hedeften uzaklaşmanıza neden oluyor.

Haber: Yabancı Dil Öğrenirken Bu Hataları Yapmayın!

Yabancı dil öğrenme sürecinde bazen çok acele diyor bazen de ezbere takılıp kalıyorsunuz. Öğrendiklerinizi konuşurken utanmanız ve biraz da tembellik yapmanız yabancı dil öğrenmenizi iyice zorlaştırıyor.

EZBERCİ OLMAK

Dil öğrenmenin en büyük düşmanlarından biri ezberci olmaktır. Klasik ezber yöntemlerini bir kenara bırakıp, öğrendiğiniz yeni kelimeleri cümle içinde kullanarak pekiştirmeye çalışın. Dil öğrenmeyi mekanik değil doğal bir süreç olarak görün.

HATA YAPMAKTAN KORKMAK

Dil öğreniminde çekingenlik, öğrenme sürecini olumsuz etkilemektedir. Kuracağınız cümle çok da iyi olmayabilir ama cümle kurmaktan çekinmeyin. Dil öğrenme sürecinde hataların kaçınılmaz olduğunu unutmayın. Motivasyonunuzu yüksek tutup hedefe odaklanın.

TEMBELLİK

Dil öğrenmenin emek isteyen bir süreç olduğunu unutmayın. Cümle kurmak istediğinizde cümle eksik kaldıysa mutlaka dönüp sözlüğe bakın. Üşengeçlik yapıp sözlüğü yok sayarsanız yabancı dil öğrenme hızınız çok ama çok yavaşlayacaktır. Öğrenmeniz gereken yeni kavramları da göz ardı etmemelisiniz. Sözlükler, gramer kitapları ve alıştırma kitapları dil öğrenme sürecinde bıkmadan uzanmadan takip edeceğiniz kaynaklar olacak. Bu kaynakları elinizden düşürdüğünüz anda bir noktaya getirdiğiniz süreç, hızlı şekilde gerilemeye başlayacaktır.

ÖĞRENDİKLERİNİZİ PRATİĞE DÖKMEMEK

Dil öğrenmek için mutlaka duyduklarınızı ve yazdıklarınızı pratiğe dökmeniz gerekiyor. Öğrendiklerinizi konuşarak pekiştirmelisiniz. Bunu yapmadığınız sürece dil öğreniminiz hep yarım kalacaktır.

ACELE ETMEK

Birileri size kısa sürede dil öğreteceğini iddia ediyorsa, oradan uzak durun. Dil öğrenmeyi kolaylaştıran pratik yöntemleri uygulamanızda fayda var ancak dil öğrenmenin bir süreç olduğunu aklınızdan çıkarmayın.Yeni Yenikadın Haberleri