Vücut tipine göre bikini ve mayo seçimi Haberi - yenikadin.com
26.07.2019 09:43

Vücut tipine göre bikini ve mayo seçimi

Mayo ve bikini alışverişi yaparken sadece trendler ve tasarım beğenilerinizi değil vücut tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Haber: Vücut tipine göre bikini ve mayo seçimi

Sosyal hayatta ve iş hayatında şıklıktan taviz vermem diyorsanız, doğru mayo ve bikini seçimi ile tatilde de şıklıktan taviz vermeden zarif görünümünüzü koruyabilirsiniz. Vücut tipinizi göz önünde bulundurarak en uygun mayo ve bikini modeline sahip olabilirsiniz.

ATLETİK VÜCUTLAR

Geniş omuzlara ve dar kalçalara sahipseniz vücudunuz atletik demektir. Yüksek bel şort bikiniler giyerek vücut ortanızı dengeleyebilir ve ideal görünüme sahip olabilirsiniz. Mayo seçiminde ufak desenlere de yer verebilir, omuzlarınızın genişliğine zarafet kazandırabilirsiniz.

ARMUT TİPİ VÜCUTLAR

Omuzlar dar kalçalarınız genişse mayo ve bikini seçiminde dikkati üst bölgenize çekecek modelleri tercih etmelisiniz. Armut tipi vücutlar tek parça mayolardan uzak durmalı, üçgen üstlerden oluşan modellere yönelmelidir.

KIVRIMLI VÜCUTLAR

Omuzlarınız ve kalçalarınız dengeli bir yapıdaysa şanslısınız demektir. Çünkü bu tipte olan vücutlar hemen hemen her tip modeli tercih edebilirsiniz.

UZUN BACAKLAR

Uzun bacaklara sahipseniz mayo ve bikini seçimi konusunda çok şanslısınız demektir. Çok canlı ve koyu renklerden uzak durmak şartıyla hemen hemen her tür modeli tercih edebilirsiniz. Dikey çizgilerden uzak durmayı ihmal etmeyin.

KISA BACAKLAR

Kısa bacaklı vücutlar dikey çizgili modelleri tercih edebilirler. Bu tercih vücutlarının daha uzun görünmesini sağlar. Desenli üstler ve sade altlar da bu tipler için ideal seçeneklerdir.

KÜÇÜK GÖĞÜSLER

Fırfırlı üstler küçük göğüslü vücutlar için ideal seçenektir. Üçgen tip bikiniler ve straplez üstler de küçük göğüslerin tercih edebileceği modellerdir. Dolgulu ve balenli üstler de tercih edilebilir seçeneklerdir.

BÜYÜK GÖĞÜSLER

Boyundan bağlı modeller büyük göğüslü vücutlar için idealdir. Eğer bu modeller bulunamıyorsa ayrı ayrı parçalar alınarak kombin şekilde bikini tercih edebilirsiniz. Kalına askılı üstler de bu tipler için ideal modellerdir.