Vücudunuzun Yaşınızı Gösteren Yerleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Vücudunuzun Yaşınızı Gösteren Yerleri

Herkesin bir gerçek yaşı bir de vücudunun gösterdiği yaşı vardır. Özellikle bazı bölümler sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir.

Haber: Vücudunuzun Yaşınızı Gösteren Yerleri

El, diz, göz, dudak, boyun, göğüs ve alın gibi uzuvlar yaşınızın kaç olduğunu söyleyen yerlerdir.

ELLER

Eller, kadınların bir nevi kimliği gibidir. Hormonal değişikliklerin ciltte elastikiyet kaybı ve hacim kaybı gibi dış görünüş bozukluklarına yol açar. Damarlar belirginleşir ve yaşlı bir görünüm oluşur. Eller genellikle güneş ışığının etkisinde kaldığı içinbuna bağlı olarak cilt lekeleri oluşur. Güneş kremi kullanarak ve sağlıklı yaşam kurallarına dikkat ederek ellerinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

DUDAKLAR

Güneş hasarı, pipet kullanımı ve şişeden su içme gibi dış etkenlerle dudaklarınızda çizgiler oluşuyor. Bu çizgiler yaşınızı olduğundan daha fazla gösteriyor. Bu nedenle dudaklarınızı yıpratacak dış etkenlerden korunmaya dikkat etmelisiniz.

BOYUN

Yüzünüze gösterdiğiniz hassasiyeti boynunuz için de göstermelisiniz. Hassas bir yapısı olan boyun bölgesinin güneş kremi ve bakım ürünleri ile destekleseniz de bu bölgedeki değişimi tam olarak engelleyemezsiniz.

GÖZLER

Gözlerinizin etrafındaki çizgiler, güneşten ve gözleri kısarak gülmekten dolayı oluşur. Bu da yaşınızın olduğundan büyük görünmesine neden olur. Bu durumu engellemek için güneş gözlüğü kullanmayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

ALIN

Çok hareketli bir doku olana alın, yüzünüzde ilk oluşan kırışık bölgelerden biridir. Bu sorunun önüne geçmek için retinol içerikli bakım ürünü kullanabilirsiniz. Retinol bakımı ile cildinizin daha hızlı yenilenmesini sağlayarak genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

GÖĞÜS

UVışınlarının en çok zarar verdiği yerlerden biri olan göğüs bölgesi, çinko dioksit ve titanyum içerikli güneş kremleri ile bakım yapılarak korunmalıdır.

DİZLER

Dizler bacaklarda ilk sarkmaya başlayan bölgelerindendir. Salisilik asit içerikli bakım ürünleri bu bölgedeki sarkmayı önleyebilir.

DİRSEKLER

Dirsekler kassız ve şişkin yapılardır. Dirseklere yaslanma ve benzeri davranışlarla devamlı tahriş olan dirsekler yıpranmış ve hasar görür. Bu durumu önlemek için düzenli olarak nemlendirici kullanmak ve dirseklere biraz daha nazik davranmak gerekir.


15.3.2019 14:44 [11839464]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.