Vintageseverler buraya! İstanbul'daki antika pazarları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
14.06.2019 09:26

Vintageseverler buraya! İstanbul'daki antika pazarları

Teknolojinin yükseldiği ve yeni ürünlerin yükselişe geçtiği şu günlerde eskiye özlem arttı. Eski ve anlamı olan eşyalara meraklı olanların ve koleksiyonerlerin mutlaka gitmesi gereken antika pazarlarını derledik.

Haber: Vintageseverler buraya! İstanbul'daki antika pazarları

Alışverişin dinamikleri yeni, AVM odaklı ve fahiş fiyatlı. Ancak semt pazarlarında uygun fiyatlı ve ekoloji dostu bir alışveriş yapabilirsiniz. Üstüne üstün vintage ve antikaseverler için bu oldukça mutlu edin bir alışveriş olacaktır. Yaşanmışlıkları ve tarihi ürünleri satın almak isteyenler buraya...

1- BOMONTİ ANTİKA PAZARI

Feriköy Organik Pazarı ile aynı yerde pazar günleri kurulan antika pazarı biraz tuzlu. Ancak her çeşit ürünü özel bir ambians eşliğinde bulmak mümkün. Uzun süredir var olan bu pazarın müdavimleri buradan vazgeçemiyor.

2- KADIKÖY ANTİKACILAR PAZARI

Kadıköy'ün her yerinde antikacı bulmak mümkün. Özellikle cumartesi günleri Özgürlük Parkı'nın girişinde kurulan antikacılar pazarı oldukça meşhur. Haftada bir değerli eşyaların müzayedesi de oluyor. Ayrıca cuma günleri salı pazarının kurulduğu yerde de bit pazarı çeşitli fırsatlar sunuyor.

3- DOLAPTERE BİT PAZARI

Feylesof Sokak'ta kurulan ve cazip fiyatlar sunan bu bit pazarı son zamanlarda popüler oldu. Pazar günü erken saatlerde gidilmesi tavsiye edilen bu pazar çok geniş ve her şeyi bulmak mümkün. Eski kıyafetleri ve ev eşyalarını kolayca bulabileceğiniz pazarın ayrıca Panayia Evangelistria Rum Kilisesi manzarası da süper.

4- EMİNÖNÜ, KÜÇÜKPAZAR BİT PAZARI

Tarihi dokuyu ve sokakları da hissetmek isteyenler için küçükpazar oldukça cazip. Erken saatlerde açılan ve genellikle erken gidip en iyi ürünlere ulaşılması önerilen bu pazar her geçen gün küçülüyor.

5- HORHOR ANTİKACILAR ÇARŞISI

Fatih'te yer alan bu yer bir pazar değil ancak bir antikacılar çarşısı. 7 kattan oluşan ve 200'den fazla antikacı dükkanına sahip çarşıda her cebe uygun antika ürün bulmak mümkün.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Moda Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 13-19 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor