Uzun ve mutlu ilişkinin sırları Haberi - yenikadin.com
17.03.2021 12:30

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Günümüzde her şeyin tüketim odaklı olduğunun artık hepimiz farkındayız. Bu tüketim çılgınlığı içerisinde insanlar aşklarını, sevgilerini ve ilişkilerini nasıl tüketmeden uzun süre devam ettirebiliyorlar?

Haber: Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

İşin sırrı anlatıldığında basit ama uygulamaya geçince bazen zorlayabilecek türden denilebilir. Belirlediğimiz maddelerle uzun ilişkinin tarifini sizler için yazdık..

Hayatı beraber planlamak

Çiftlerin kişisel değerlerinin ortak bir payda da buluşabilmesi uzun ömürlü bir ilişki için önemli bir noktadır. Geleceğe dönük planlar yapılırken partnerinizle belli bir uyum yakalamak istikrarlı bir ilişki için temelleri oluşturur. Yeniliklere açık olmak, ortak hobiler edinmek, birlikte seyahat planlamak ve çocuk sahibi olmayı istemek gibi şeyler iki insanı birbirine daha sıkı bağlar. Karşılıklı anlaşmazlıkların ve çatışmaların olma riskini azaltmak için hayatı beraber planlamak önemlidir.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Problemleri konuşmak

Çevrenizde gördüğünüz en mutlu çiftlerin bile birbirlerine agresif ve soğuk davrandığı zamanlar olabilir. Uzun soluklu bir ilişkide bu tür zamanların olması normal bile karşılanabilir. Çiftlerin olumsuz ruh hallerini birbirlerine en önemlisi de ilişkine yansıtmamaları her ilişki için önem arz ederken uzun süreli ilişkiler de iş biraz daha değişiyor. Birbirlerine her anlamda çok yakın olan çiftlerin bazı ruh hallerini karşılayabilmesi ve bunlara anlayışla yaklaşması gerekir. Problemin ilişkide yada kendisinde olmadığının farkında olup durumu daha fazla büyümeden sağlıklı bir iletişimle çözmeye çalışmak en mantıklı olandır.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Bireysel özgürlük alanı

İlişkinizde uzun süreli mutluluğu sağlamak istiyorsanız partnerinize bağlı olduğunuz kadar karşılıklı özgürlüklerinde farkında olmalısınız. Birbirinizi kısıtlamamalı ve ilişkide karşı tarafa duyduğunuz güveni hissettirmelisiniz.Birbirlerine bireysel özgürlük alanı tanıyan çiftler, ilişkilerinde daha istikrarlı ilerlerler.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Zıtlıkları kabullenme

İlişkiye başlarken bazı zıt kutupların çekici yanları olabilir. Aşkın en yoğun olduğu dönemde bu zıtlıklar problem bile teşkil etmezken uzun vadede bazı sorunları doğurabilir. Uzun ilişkilerde sır, bu zıtlıkları birbirini değiştirerek yok etmek değildir. Var olan zıtlıkları kabullenmektir.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Birlikte gülebilmek

Uzun ilişkinin temeli birlikte mutlu ve huzurlu vakit geçirmektir. Günün sonunda ve yaşanılan her olayın bitiminde birlikte gülebileceğiniz bir ayrıntı yakalayabilmek en önemli nokta. Bunu başarabilen çiftler sahip oldukları bu mutluluğun kıymetini bilmeliler.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 12-18 Nisan haftalık burç yorumları12-18 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 12-18 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

 • Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!Aşkı yakalamanın 7 altın kuralı!

  Bazı insanlar aşkı bulmakta çok şanslılar. Bazılarıysa sürekli gerçek aşkın arayışında. Bu arayış bazen kalp kırıklıklarına yol açsa da, kim hayatını aşkla daha anlamlı ve hoş bir hale getirmek istemez ki?

 • Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!Bu sezonun saç trendi çok dikkat çekici!

  İlkbahar-yaz sezonu saç trendleri, pandeminin bütün olumsuz etkilerine inat içimizi ısıtmaya ve enerjimizi yükseltmeye geliyor. Saç Tasarım Uzmanları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, 2021 trendlerini ve iz bırakacak saç modellerini açıkladı.

 • 5-11 Nisan haftalık burç yorumları5-11 Nisan haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 5-11 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?