Uzun ve mutlu ilişkinin sırları Haberi - yenikadin.com
17.03.2021 12:30

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Günümüzde her şeyin tüketim odaklı olduğunun artık hepimiz farkındayız. Bu tüketim çılgınlığı içerisinde insanlar aşklarını, sevgilerini ve ilişkilerini nasıl tüketmeden uzun süre devam ettirebiliyorlar?

Haber: Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

İşin sırrı anlatıldığında basit ama uygulamaya geçince bazen zorlayabilecek türden denilebilir. Belirlediğimiz maddelerle uzun ilişkinin tarifini sizler için yazdık..

Hayatı beraber planlamak

Çiftlerin kişisel değerlerinin ortak bir payda da buluşabilmesi uzun ömürlü bir ilişki için önemli bir noktadır. Geleceğe dönük planlar yapılırken partnerinizle belli bir uyum yakalamak istikrarlı bir ilişki için temelleri oluşturur. Yeniliklere açık olmak, ortak hobiler edinmek, birlikte seyahat planlamak ve çocuk sahibi olmayı istemek gibi şeyler iki insanı birbirine daha sıkı bağlar. Karşılıklı anlaşmazlıkların ve çatışmaların olma riskini azaltmak için hayatı beraber planlamak önemlidir.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Problemleri konuşmak

Çevrenizde gördüğünüz en mutlu çiftlerin bile birbirlerine agresif ve soğuk davrandığı zamanlar olabilir. Uzun soluklu bir ilişkide bu tür zamanların olması normal bile karşılanabilir. Çiftlerin olumsuz ruh hallerini birbirlerine en önemlisi de ilişkine yansıtmamaları her ilişki için önem arz ederken uzun süreli ilişkiler de iş biraz daha değişiyor. Birbirlerine her anlamda çok yakın olan çiftlerin bazı ruh hallerini karşılayabilmesi ve bunlara anlayışla yaklaşması gerekir. Problemin ilişkide yada kendisinde olmadığının farkında olup durumu daha fazla büyümeden sağlıklı bir iletişimle çözmeye çalışmak en mantıklı olandır.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Bireysel özgürlük alanı

İlişkinizde uzun süreli mutluluğu sağlamak istiyorsanız partnerinize bağlı olduğunuz kadar karşılıklı özgürlüklerinde farkında olmalısınız. Birbirinizi kısıtlamamalı ve ilişkide karşı tarafa duyduğunuz güveni hissettirmelisiniz.Birbirlerine bireysel özgürlük alanı tanıyan çiftler, ilişkilerinde daha istikrarlı ilerlerler.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Zıtlıkları kabullenme

İlişkiye başlarken bazı zıt kutupların çekici yanları olabilir. Aşkın en yoğun olduğu dönemde bu zıtlıklar problem bile teşkil etmezken uzun vadede bazı sorunları doğurabilir. Uzun ilişkilerde sır, bu zıtlıkları birbirini değiştirerek yok etmek değildir. Var olan zıtlıkları kabullenmektir.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Birlikte gülebilmek

Uzun ilişkinin temeli birlikte mutlu ve huzurlu vakit geçirmektir. Günün sonunda ve yaşanılan her olayın bitiminde birlikte gülebileceğiniz bir ayrıntı yakalayabilmek en önemli nokta. Bunu başarabilen çiftler sahip oldukları bu mutluluğun kıymetini bilmeliler.

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bankalar kaça kadar açık 11 Haziran 2021? Bankalar saat kaçta kapanıyor? Banka çalışma saatleri 2021Bankalar kaça kadar açık 11 Haziran 2021? Bankalar saat kaçta kapanıyor? Banka çalışma saatleri 2021

  Banka çalışma saatleri sık sık aratılıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma saatlerinde değişiklik yaşanan bankaların güncel çalışma saatleri merak ediliyor. Bankaların yeni düzenlediği çalışma saatlerine göre Finansbank, Akbank, Denizbank, Garanti BBVA, HSBC, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve TEB Türkiye genelindeki tüm şubelerindeki çalışma saatleri belli oldu. Peki, Bankalar kaça kadar açık 11 Haziran 2021? Bankalar saat kaçta kapanıyor? Banka çalışma saatleri 2021

 • Tükettiğinizde cilt kırışıklıklarına veda edeceğiniz 9 besinTükettiğinizde cilt kırışıklıklarına veda edeceğiniz 9 besin

  Uzmanlar, sağlıklı ve genç görünen bir cildin sırrının cilde dışarıdan yapılan uygulamalardan ziyade tüketilen besinlerden kaynaklandığını savunuyor. Özellikle de antioksidan bakımından zengin besinler içerdikleri A,C ve E vitaminleri sayesinde ciltteki kolajen oluşumunu destekleyerek cildin gergin ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

 • Özbilgin Classic Vitrinlerini YenilediÖzbilgin Classic Vitrinlerini Yeniledi

  Özbilgin Classic her mevsimin başında yaptığı gibi; ilkbahar yaz sezonuna girerken de vitrinlerini yenilemiş durumda.

 • Kilo vermek neden bu kadar zor?Kilo vermek neden bu kadar zor?

  Elinizden gelen her şeyi yapmaya yönelik birkaç denemeden sonra, her zaman kurtulmak istediğiniz fazla kilolardan kurtulmak çok zordur.