Uykusuzluğun Cildinize Verdiği Zararlar Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Uykusuzluğun Cildinize Verdiği Zararlar

Uyumaya çalışırken bir yandan telefonla uğraşıyor bir yandan televizyona bakıyorsanız, uyku düzeniniz bozulmuş demektir. Bu durum size başta cilt sorunları olmak üzere birçok sağlık sorunu getirecektir.

Haber: Uykusuzluğun Cildinize Verdiği Zararlar

Uykusuzluk, kalp rahatsızlıkları ve diyabet yanında cilt rahatsızlıklarına da yol açmaktadır. Cildinizin uykusuzluktan nasıl etkilediğini öğrenmek ister misiniz?

STRES CİLDİNİZİ DE ÇÖKERTİYOR

Stresli olduğunuzda sadece ruh dünyanız değil, cildiniz de çöküyor. Düşük kortizolun cildinizin yenilenmesi ve kendini koruması için öneme sahip olduğunu düşünürsek, yeterince uyuduğunuzda cildiniz için iyilik yapmış oluyorsunuz. Çünkü uykudayken kortizol seviyesi azalır. Stresli olduğunuzda kortizol artmakta, cildiniz bu durumdan olumsuz şekilde etkilenerek akne oluşumu gerçekleşmektedir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZAYIFLAR

Vücudumuz uyku boyunca sebzelerden ve meyvelerden aldığımız koruyucu antioksidanları yeniler. Bu da cildinizin maruz kaldığı ultraviyole ışınların verebileceği zararlara karşı korur. Eğer yeterince uyumazsanız cildiniz ultraviyole ışınlara karşı korumasız kalacaktır.

GECE BOYU UYUMAZSANIZ CİLDİNİZ SUSUZ KALIR

Uykusuzluk cildinizin kurumasına neden olur. Cildinizin bir çöl gibi olmaması için yeterince uyumalı ve cildi nemlendirici ürünlerden kullanmalısınız.

İYİ BİR UYKU GENÇ GÖRÜNMENİZİ SAĞLAR

Uykusuzluğun kortizol seviyesini artırdığını artık biliyoruz. Yüksek kortizol seviyesi genç görünmeyi sağlayan protein kalojeninin yıkılmasına yol açar. Bu durumda derinin incelmesine ve erken yaşlılığa neden olur. Güzel bir uyku çekerek cildinizde kırışık oluşumunu engelleyebilirsiniz.

RAHAT BİR UYKU OLMAZSA OLMAZ

Uykusuz bir geceden sonraki gün şişik gözler ve soluk bir ciltle güne başlarsınız. Uykusuzluğun mutsuzluk kat sayısını artırdığını düşünürsek, uykusuzluk cildinize doğrudan ve dolaylı olarak olumsuz etki etmektedir. Cildinizi korumak için sadece uyku değil, cilt bakım ürünleriyle de desteklemeniz gereklidir.

11.3.2019 10:51 [11823081]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.