Ütü yaparken pencere açılır mı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.06.2019 10:38

Ütü yaparken pencere açılır mı?

Hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojik aletler, doğru kullanıldığında hayatı kolaylaştırırken yanlış kullanıldığında çeşitli sağlık sorunlarına ve olumsuz durumlara yol açabiliyor. Ütü de bunlardan biri ve ütü yaparken pencereyi açmamak çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor.

Haber: Ütü yaparken pencere açılır mı?

Ütü yaparken pencereyi açmalısınız. Buna dikkat etmezseniz ütü buharına maruz kalır, ortamın nem dengesi zararlı oluşumlarına müsait hale gelir ve astım hastasıysanız solunum sorunları yaşayabilirsiniz.

ÜTÜ YAPARKEN PENCEREYİ AÇIN

Ütü yaparken pencereyi açamamak özellikle astım hastalarının astım atağı geçirmesine neden olur. Özellikle yeni tasarım ütülerin yoğun buhar özelliği bu noktada ekstra etki oluşturuyor.

Ütü buharı astım hastası olmayanlar için de tehdit oluşturuyor. Pencere açılmadığında ortamın nem dengesini değiştiren ütü buharı, zararlı mikroorganizma oluşumu için uygun ortam oluşturur.Bu yüzden ütü yaparken pencereleri açarak ortamın nem dengesini korumak gereklidir.

KANSER RİSKİ VAR

Ütü yaparken sadece ütü buharına değil ütü yapma sıklığına da dikkat etmelisiniz. Çünkü iyonizon radyasyon yayan ütü, her gün yapılması halinde kanser riski oluşturmaktadır.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'