Ütü yaparken pencere açılır mı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ütü yaparken pencere açılır mı?

Hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojik aletler, doğru kullanıldığında hayatı kolaylaştırırken yanlış kullanıldığında çeşitli sağlık sorunlarına ve olumsuz durumlara yol açabiliyor. Ütü de bunlardan biri ve ütü yaparken pencereyi açmamak çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor.

Haber: Ütü yaparken pencere açılır mı?

Ütü yaparken pencereyi açmalısınız. Buna dikkat etmezseniz ütü buharına maruz kalır, ortamın nem dengesi zararlı oluşumlarına müsait hale gelir ve astım hastasıysanız solunum sorunları yaşayabilirsiniz.

ÜTÜ YAPARKEN PENCEREYİ AÇIN

Ütü yaparken pencereyi açamamak özellikle astım hastalarının astım atağı geçirmesine neden olur. Özellikle yeni tasarım ütülerin yoğun buhar özelliği bu noktada ekstra etki oluşturuyor.

Ütü buharı astım hastası olmayanlar için de tehdit oluşturuyor. Pencere açılmadığında ortamın nem dengesini değiştiren ütü buharı, zararlı mikroorganizma oluşumu için uygun ortam oluşturur.Bu yüzden ütü yaparken pencereleri açarak ortamın nem dengesini korumak gereklidir.

KANSER RİSKİ VAR

Ütü yaparken sadece ütü buharına değil ütü yapma sıklığına da dikkat etmelisiniz. Çünkü iyonizon radyasyon yayan ütü, her gün yapılması halinde kanser riski oluşturmaktadır.

8.06.2019 10:38 [12124906]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.