Ülkelere Göre Tuhaf Güzellik Algıları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ülkelere Göre Tuhaf Güzellik Algıları

Bir insanın yaşadığı ülkeye bağlı olarak, gerçek güzelliği neyin oluşturduğuna dair algıları önemli ölçüde farklı olabilir.

Haber: Ülkelere Göre Tuhaf Güzellik Algıları

Bir çoğumuza fiziksel kusur gibi görünen özellikler, başka ülkelerde bir güzellik ölçütü olabilir.

İşte dünyanın çeşitli ülkelerinde güzel ve çekici bulunan ilginç görüntüler...

Çarpık Dişler/ Japonya

Batı ülkelerinde, düz bir diş çizgisi, mükemmel gülümsemenin tanımı olarak düşünülür. Fakat Japonya'da, işler başka bir şekildedir. Çekiciliğin zirvesi "yaeba" denilen çarpık dişlerdir.Bu sebepten dolayı Japonya'daki diş hekimleri, hem genç erkek hem de kadınlardan yüksek talep görüyor.

Yara İzi/ Batı Afrika, Yeni Gine

Yeni Gine ve Afrika'daki diğer birçok ülke sakinleri, hala bedenlerini desen ve çok sayıda sanatsal yara izi ile dekore ediyorlar. Kadınlar için bu "dövmeler" büyük güzelliğin bir göstergesi olarak kabul edilir.

Kalp Şeklinde Bir Yüz/ Güney Kore

Güney Kore'de, plastik cerrahi tamamen normal kabul edilir. Büyük şehirlerde, insanların görünüşlerini iyileştirmek için bıçak altına girmelerini isteyen reklamları her yerde görürsünüz.

Burada, kalp şeklinde bir yüzey sahip olmak, güzel görünmenin en önemli yollarından biridir. Bunu elde etmek için Koreliler karmaşık operasyonlara girmeye hazırlar. Bu genellikle çenedeki kemikleri üç parçaya ayırmayı, merkezi kısmı çıkarmayı ve daha çok sivri bir çene oluşturmayı içerir. Daha sonra yeni çenenin açıları yumuşatılır. Bu tür bir operasyondan sonra uzun bir süre, birey katı yiyecekleri yiyemez.

Aşırı Kilo/ Moritanya

Moritanyalılar, karnında yağ katları yoksa, bir erkeğin bakışlarını çekme şansına sahip değildirler. Kızların istenen boyutları elde etmelerini sağlamak için, ebeveynleri onları günde 16.000 kaloriyi yiyebilecekleri özel "çiftliklere" gönderirler. Ne yazık ki bu gelenek nedeniyle, birçok kız mide hastalıkları yaşar.

Yüzdeki Cerrahi Bantları / İran

İran rinoplastinin başkentidir. Prosedürün yüksek fiyatına rağmen, buradaki erkekler ve kadınlar sadece güzelliğin sembolü olarak değil, aynı zamanda toplumdaki belirli bir statüde görülen düz bir burun uğruna her şeyi ödemeye hazırdır. Bazıları burun ameliyatı yaptırmasa bile, yüzünde cerrahi bir bant ile dolaşabilirler.

Soluk Cilt/ Çin, Tayland

Asya'nın birçok bölgesinde soluk cilt güzelliğin altın standardı olarak kabul edilir. Yüz kremi almak için bir mağazaya girerseniz, ağartma maddesi içermeyen bir ürün bulmanız olası değildir. Pek çok Çinli insan, cildi güneşin etkilerinden korumak istedikleri için bir maske olmadan plaja gitmez. Dahası, Çinli ve Taylandlı kadınlar Batılıların bronzlaşma salonuna gitmek istedikleri için deli olduğunu düşünüyorlar.

Geniş Alın/ Fula Halkı

Bir kadının Afrika'nın Fula kabilesine sahip olması için en önemli özellik geniş bir alındır. Bu nedenle kabilenin bir kısmı, bir yanılsama yaratmak için saçlarının önlerini kazırlar ya da saçlarını geriye doğru sıkıca gererek toplarlar.

Uzun Boyun/ Burma

Doğu Burma'nın bölgelerinden biri "zürafa kadınları ülkesi" olarak adlandırıldı. Bu isim, orada yaşayan ve kadınların boyunlarına pirinç halkalar takan Kayan halkına atıfta bulunur. Kişinin boynunun ne kadar uzunsa, o kadar güzel göründüğüne inanılır.

Hiba ve Suri Kadınları

Etiyopya'nın Mursi kabilesinde kızlar, alt dudaklarının cildini özel diskler kullanarak germeyi öğreniyorlar. Disk ne kadar büyük olursa, kızın sosyal statüsü o kadar yüksek olur ve evlilik öncesi ödenmesi gereken çeyrek o kadar büyük olur.

Himba, kuzeybatı Namibya'nın Kaokoland bölgesinde yaşayan göçebe çobanlardır. Kendilerini güneşten korumak için kırmızı hardal ve yağ kullanırlar. Bu vücutlarına kırmızı bir renk verir.

Tek Kaş/ Tacikistan

Tacikistan'ın bazı bölgelerinde, bir tek kaş kadın güzelliğinin bir işareti olarak kabul edilir. Bu arzu edilen özellik bir kızda yoksa, kaşları arasında çizgi şeklinde siyah bir makyaj yaparlar.

Yerel halk, bir araya getirilen kaşların, kişinin şanslı bir hayata sahip olacağının bir göstergesi olduğuna inanır.


17.9.2018 14:01 [11240837]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.