Tuvalete Sakın Telefonla Girmeyin! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
15.04.2019 16:41

Tuvalete Sakın Telefonla Girmeyin!

Tuvalette geçen zamanı telefonla değerlendirmek isteyenlere kötü bir haberimiz var, tuvalette telefon kullanmak ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor.

Haber: Tuvalete Sakın Telefonla Girmeyin!

Tuvalette bulunan mikropların telefonlara nüfuz etmesi, çok sık temas ettiğiniz telefonlardan mikrop kapmanıza neden olabilir.

PARATONER GİBİ ÇEKİYOR

Uzmanlar, tuvalette telefon kullanıldığı zaman, telefonun mikropları bir paratoner gibi üzerine çektiğini ifade ediyor. Telefonunuza bulaşan mikroplar, telefon görüşmesi yaptığınız andakulak ve ağız bölgenize geçecektir. Kendi telefonunuzda yaşayacağınız bu risk, başkalarının telefonlarını kullandığınızda da karşı karşıya kalabileceğiniz bir durumdur.

TUVALETTE UZUN SÜRE OTURMAYIN

Tuvalette telefon kullanmak, tuvalette oturma süresini uzatmaktadır. Tuvalette uzun süre oturduğunuzda hemoroid (basur) gibi hastalıklara yakalanma riskiniz artar. Bu yüzden tuvalette normalden fazla oturmamanız için tuvalette telefon kullanmamalısınız.

MİKROPLARIN YAYILMASI KOLAYLAŞIYOR

Mikroplu bir ortam olan tuvalette, genellikle kauçuk malzemeden yapılmış olan telefon yüzeylerinde mikroplar rahatlıkla tutunabilirler. Bunun sonucu olarak da sindirim sorunlarına yol açan salmonelle bakterisi, dizanteriye yol açan e.coli bakterisi ve ishale neden olan kampilobakter bakterisi gibi zararlıların etkisine maruz kalırsınız. Bunların dışında mide ve bağırsak iltihabına yol açan gastro ve staf virüslerine karşı savunmasız hale gelirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri
  Regl öncesi gerginliği azaltan 5 öneri

  Kadınlarda görülen premenstrüel disfori sendromunun (adet öncesi gerginlik sendromu) hormonal değişimlerle yakından ilgili olduğu düşünülüyor. Kadınların % 2-8'sinde ortaya çıkan adet öncesi gerginlik sendromu; çökkün, öfkeli ruh hali ya da ilgi ve zevk kaybı gibi belirtilerle kendini belli ediyor.

  12.2.2020 09:31
 • Holistik şifa nedir?
  Holistik şifa nedir?

  İnsanın kendine verebileceği en güzel hediye arzu ettiği eğitimlere katılmak olsa gerek. Geride bıraktığımız yıl ekim-aralık ayları arasında "Yaratıcı Yazarlık Atölyesi ve Holistik Şifa Temel Eğitimi"ne katıldım. Her ikisi hayal ettiğim ve zamanını bekleyen eğitimlerdi. İkisini de gerçekleştirdiğim için çok mutluyum.

  10.2.2020 16:55