Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.03.2019 10:52

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır?

En inatçı lekelerden bir olan mürekkep lekesini çıkarmak için pratik yöntemlere sahipsiniz.

Haber: Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Mürekkep lekesi olan halılar, gömlekler ve örtüler sizin için umutsuz vaka olabilir. Ama pratik yöntemlerle bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

KOLTUKLARDAKİ TÜKENMEZ KALEM LEKELERİ

Koltuklardaki tükenmez kalem lekelerini deterjanlı su ve bez yardımıyla çıkarabilirsiniz. Temizlik işlemini yaparken dıştan içe doğru hareketlerle temizlemelisiniz. Böyle yaparak lekenin dağılması engellemiş olacaksınız. Silmeişleminden sonra temizlik suyu ile aynı ısıda durulama suyu ile koltuğunuzu durulayın.

AHŞAPTAKİ TÜKENMEZ KALEM LEKELERİ

Ahşap yüzeylerden tükenmez kalem lekesini çıkarmak için bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Bazı tükenmez kalem lekeleri daha inatçı olabilir. Bu durumda asetondan yardım alabilirsiniz. Asetonun da çözüm olmadığı lekelerde ise ise tiner kullanabilirsiniz.

CİLTTEKİ TÜKENMEZ KALEM LEKELERİ

Yaramaz çocukların ciltlerinden tükenmez kalem lekesi eksik olmaz. Bu durumlarda limon kolonyası ile tükenmez kalem lekelerini temizleyebilirsiniz.

DİKKAT

Tükenmez kalem lekesi olan bölgeyi kurumadan ıslak havluyla emdirin. Böylece leke derine nüfuz etmeden büyük oranda yüzeyden çıkarılır. Tükenmez kalem lekesi olan kumaşı sıcak suyla temas ettirmemeye özen gösterin.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.