TÜİK Aile İstatistikleri Açıklandı: Tek Başına Yaşayanlar Arttı! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

TÜİK Aile İstatistikleri Açıklandı: Tek Başına Yaşayanlar Arttı!

TÜİK 2018 yılı itibari ile Türkiye'nin aile karnesini yayınladı. Aile ile ilgili son araştırmaları kamuoyuna sunan TÜİK'in araştırmasında şaşırtıcı sonuçlar görüldü.

Haber: TÜİK Aile İstatistikleri Açıklandı: Tek Başına Yaşayanlar Arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Aile İstatistiklerini paylaştı. Aile hane halkları ve değişen aile anlayışını araştırma verileri bize gösterdi. İşte, TÜİK aile verileri...

EN FAZLA GENİŞ AİLE ŞIRNAK'TA VAR

2014 yılında Türkiye'deki ortalama hane halkı büyüklüğü 3.6'dan 3.4'e gerileyerek düşüşe geçti. Hane halkı ortalama olarak en fazla olan ilimiz ortalama 6.4 kişilik hane halkı ile Şırnak olurken Şanlıurfa, Hakkari ve Batman sıradaki yerlerini aldılar. Hane halkını en az olduğu illerde ilk sırayı 2. 7 ile Eskişehir, Balıkesir ve Çanakkale paylaşırken listenin devamındaki iller Tunceli, Burdur, Edirne oldu. Türkiye'deki tek çekirdek aile ortalaması 2014'ten bu yana 67.4'ten 65.3'e geriledi.

YALNIZ EBEVEYNLERİN EN FAZLA OLDUĞU İL BİNGÖL

Tek kişinin oluşturduğu aile oranında 13.9'dan 16.1'e doğru bir yükseliş var. Tek kişinin aile oluşturduğu ilde birinci sırada 25.6 ile Tunceli ilk sıraya yerleşirken Diyarbakır yüzde 9 ile en son sırada yer aldı. Toplam hane halkının 1.9'u sadece babanın ebeveyn olduğu yüzde7 ise yalnızca annenin ebeveyn olduğu aile oranı olarak kayıtlara geçti. Tek ebeveynli ailelerin en fazla olduğu il ise 10.8 ile Bingöl oldu.

10.5.2019 10:13 [12032906]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.