Travma geçiren genç kız, her gün 11 Haziran sabahına uyanıyor! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.09.2019 16:14

Travma geçiren genç kız, her gün 11 Haziran sabahına uyanıyor!

ABD'nin Illinois eyaletinde yaşayan Riley Horner, 11 Haziran'da katıldığı konserde sanatçının sahneden seyircilerin üzerine atladığı esnada başına darbe aldı ve travma geçirdi.

Haber: Travma geçiren genç kız, her gün 11 Haziran sabahına uyanıyor!

Konserde sanatçının sahneye atlaması sonucu aldığı darbe ile travmaya yaşayan Riley Horner'ın beyni hasar gördü. Genç kadının beyninin 2 saatlik zaman dilimlerine resetlendiği ifade edildi. Genç kız ise her sabah uyandığında 11 Haziran tarihine uyandığını düşünüyor.

HAFIZASI 2 SAATE RESETLENDİ

Aldığı darbe sonucu hafızasının 2 saatlik zaman dilemlerine resetlendiği ifade edilen genç kız, uyandığında ise kendisinin 11 Haziran sabahına uyandığını düşünüyor.

"ANI BİRİKTİREMİYORUM VE GERÇEKTEN KORKUYORUM"

WQAD'nin kendisiyle röportaj yaptığını bile unutan genç kız, yaşadıklarını şöyle aktardı: "Kapımda bir takvim var, baktığımda eylül ayında olduğumuzu görüyorum ve 'Vay be' diyorum. Benim için olduğu kadar ailem için de ağır bir durum bu. İnsanlar da anlamıyor. Film gibi. Kafam çok karışık, hatırlamak istiyorum ama yapamıyorum. Anı biriktiremiyorum ve gerçekten korkuyorum."

AMCASININ ÖLDÜĞÜNÜ HATIRLAMIYOR

Travma yaşayan genç kızın annesi, kızlarına ne kadar söyleseler de amcasının öldüğünü ama her sabah ona söylemelerine rağmen amcasının öldüğünü hatırlamadığını söylüyor.
Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.