Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
21.01.2019 10:04

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür?

Şıklıktan vazgeçmeyen bayanların tercihi topuklu ayakkabılar bazen ayakları rahatsız edebiliyor. Hem şık hem de rahat olmak isteyen bayanlar için topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları çözümler sunuyor.

Haber: Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Rahat Yürünür?

SON GÜNE BIRAKMAYIN

Bir davet veya etkinik için topuklu ayakkabı alınacaksa ayakkabı alışverişini son güne bırakmak yanlış olacaktır. Günler öncesinden alıp deneyerek ayağınıza uygun olduğuna bakmalısınız. Bir süre kullanarak ayakkabının ayağınıza uyum sağlaması ile katılacağınız davette topuklu ayakkabı sorunu yaşamayacaksınız.

BOL OLMASI DAR OLMASINDAN İYİDİR

Topuklu ayakkabı alırken zamanla bollaşır diye düşünmek yanlış bir düşünce olacaktır. Ayağınıza uygun numara yoksa ve illa o modeli alacaksanız büyük olan modellerden tercih yapmanız küçük olan modellerden tercih yapmanızdan daha mantıklı olacaktır.

TOPUKLAR GENİŞ OLSUN

Modern çağın işkence aleti sayılabilen stilettolar, muhteşem görünseler de bunun bir bedeli var. Bu yüzden stiletto seçiminde biraz daha geniş topuklu modellerden seçim yapmak doğru tercih olacaktır. Topuk kısmının genişliği adım atmanızdaki rahatlığı belirleyici olacaktır.

PLATFORM TABANLAR YARDIMINIZA KOŞUYOR

Platform taban tasarımlı topuklu ayakkabılar, ayaklardaki baskıyı azaltmaktadır.Görünümü ile hava katan platform tabanlar aynı zamanda ayaklarınızdaki baskıyı azaltacak.

TOPUKLU AYAKKABIYI YENİ GİYECEK OLANLAR

Eğer topuklu ayakkabı deneyiminiz fazla yoksa bu durumda bantlı modellerden seçim yapmak ideal tercih olacaktır. Bu modeller kaymayı ve bükülmeyi engeller.

JEL PEDLER

Ayakkabı tabanına yerleştirilen jel pedler ayak sağlığınızı koruyacak. Yapışkanlıklarını kaybedene kadar kullanacağınız bu pedlerin yapışkanlıklarını kaybedip kaybetmediğini ara sıra kontrol etmelisiniz.

MOLESKİN

Ayakkabı ile ayağınız arasında koruyucu bir bariyer görevi üstlenen moleskin, kadife pamuklu bir kumaştır. Eğer ayakkabınız ayağınızı ağrıtıyorsa moleskin kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.