Topuklu ayakkabı Japonya'da krize neden oldu! Haberi - yenikadin.com
7.06.2019 09:51

Topuklu ayakkabı Japonya'da krize neden oldu!

Japonya'da iş yerlerinde kadınların topuklu ayakkabı giymesini şart koşan düzenlemenin engellenmesi için kampanya başlatıldı. Kampanya, Çalışma ve Sağlık Bakanı Takumi Nemoto tarafından veto edildi.

Haber: Topuklu ayakkabı Japonya'da krize neden oldu!

Japonya Çalışma ve Sağlık Bakanı Takumi Nemoto, kadınların iş yerinde topuklu ayakkabı giymesinin zorunlu olmaması yönünde yasal düzenleme yapılması için başlatılan kampanyaya sosyal medya üzerinden cevap verdi. Bakan, uygulama için "Gerekli ve uygun olan mevcut uygulamadır" dedi.

"GEREKLİ VE UYGUN"

Japonya'da kadınların topuklu ayakkabı giymesinin şart olmasını engelleyen yasal düzenleme yapılması hakkında başlatılan kampanya, bakanın vetosuna takıldı. Bakan Takumi Nemoto, ülkede uygulama topuklu ayakkabı uygulaması için "Sosyal açıdan kabul gören bir durum var. Mesleki açıdan gerekli ve uygun olan mevcut uygulamadır" dedi.

KAPMANYAYA BÜYÜK DESTEK GELDİ

Japonca kutsu kelimesi ayakkabı anlamına geliyor. Kutsuu kelimesi ise acı anlamına geliyor. Bu iki kelimeden esinlenerek #KuToo etiketi ile sosyal medya üzerinden kampanya başlatıldı.

Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya kadınlardan büyük destek geldi. 20 bin kadının imzasını taşıyan kampanya geçtiğimiz günlerde bakanlığa iletilmişti.

DESTEKÇİLER TOPUKLU AYAKKABININ ZORUNLU OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Kampanyanın öncüsü olan yazar ve oyuncu Yumi Ishigawa,Japonya'daki şirketlerin hemen hemen tamamında topuklu ayakkabı giymenin zorunlu olduğunu söylüyor.Yeni Magazin Haberleri

 • Yüzde 90 Sadan HanımYüzde 90 Sadan Hanım

  Oyuncu Canan Ergüder, yönetmenin yaptığı burun, çene, elmacık kemiği analizi sonucu çıkan yüzde 90 benzerlik sonrasında 'Sadan Hanım' oldu. İşte detaylar...

 • Yeni aşkı parfüm imparatoruYeni aşkı parfüm imparatoru

  Sosyal medya fenomeni Danla Bilic, yaklaşık bir ay önce Poyraz Teoman ile yollarını ayırmıştı. Sosyal medya fenomeni yeni bir aşka yelken açtı. İşte detaylar...

 • Kafa karıştıran buluşmaKafa karıştıran buluşma

  Bir dönem Kanal D'de ekrana gelen ve yayınladığı zaman fenomen olan 'Güneşin Kızları' dizisi oyuncularından Burcu Özberk ve Berk Atan, dün gece Emirgan'daki bir mekanda buluştu. İşte detaylar...

 • Ünlü çiftten aşk dolu pozlar!Ünlü çiftten aşk dolu pozlar!

  Yaklaşık 1 yıldır aşk yaşayan Ecem Çırpan ile Selami Şahin'in kendisi gibi şarkıcı olan oğlu Lider Şahin, aşk tatiline çıktı. Tatilden karelerini de sosyal medyadan paylaştı.

 • Erdi fotoğrafçı olduErdi fotoğrafçı oldu

  Amerika'da oyunculuk eğitimi alan Erdi Ünver, ayağının tozuyla geldiği Türkiye'de sete adım attı. Kırık Hayatlar dizisini kadrosuna dahil olan Erdi, anne ve babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra yakın arkadaşının fotoğraf stüdyosuna ortak olan Barış karakterini canlandırıyor.