Topuklu ayakkabı Japonya'da krize neden oldu! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
7.06.2019 09:51

Topuklu ayakkabı Japonya'da krize neden oldu!

Japonya'da iş yerlerinde kadınların topuklu ayakkabı giymesini şart koşan düzenlemenin engellenmesi için kampanya başlatıldı. Kampanya, Çalışma ve Sağlık Bakanı Takumi Nemoto tarafından veto edildi.

Haber: Topuklu ayakkabı Japonya'da krize neden oldu!

Japonya Çalışma ve Sağlık Bakanı Takumi Nemoto, kadınların iş yerinde topuklu ayakkabı giymesinin zorunlu olmaması yönünde yasal düzenleme yapılması için başlatılan kampanyaya sosyal medya üzerinden cevap verdi. Bakan, uygulama için "Gerekli ve uygun olan mevcut uygulamadır" dedi.

"GEREKLİ VE UYGUN"

Japonya'da kadınların topuklu ayakkabı giymesinin şart olmasını engelleyen yasal düzenleme yapılması hakkında başlatılan kampanya, bakanın vetosuna takıldı. Bakan Takumi Nemoto, ülkede uygulama topuklu ayakkabı uygulaması için "Sosyal açıdan kabul gören bir durum var. Mesleki açıdan gerekli ve uygun olan mevcut uygulamadır" dedi.

KAPMANYAYA BÜYÜK DESTEK GELDİ

Japonca kutsu kelimesi ayakkabı anlamına geliyor. Kutsuu kelimesi ise acı anlamına geliyor. Bu iki kelimeden esinlenerek #KuToo etiketi ile sosyal medya üzerinden kampanya başlatıldı.

Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyaya kadınlardan büyük destek geldi. 20 bin kadının imzasını taşıyan kampanya geçtiğimiz günlerde bakanlığa iletilmişti.

DESTEKÇİLER TOPUKLU AYAKKABININ ZORUNLU OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Kampanyanın öncüsü olan yazar ve oyuncu Yumi Ishigawa,Japonya'daki şirketlerin hemen hemen tamamında topuklu ayakkabı giymenin zorunlu olduğunu söylüyor.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Magazin Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'