Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

Tırnaklarınızın bakımlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlıklardan vazgeçin!

Haber: Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

El ve tırnak bakımı güzellik rutinlerimiz içerisinde en az cilt bakımı kadar önem taşıyor. Her fırsatta kırılarak güçsüzleşen ve şekli bozulan tırnaklarınızın güzelliğinize gölge düşürmesini istemiyorsanız tırnaklarınıza zarar verecek bazı alışkanlıklardan uzak durmanız gerekiyor. Günlük hayatta farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlık ve hatalı uygulamalar ne yazık ki hayalinizdeki kusursuz tırnaklara kavuşmanıza engel oluyor.

Jel Oje Kullanımına Dikkat!

Normal ojelere göre daha kalıcı olan ve uzun süre çıkmayan jel ojeler kadınlar tarafından oldukça kullanışlı bulunsa da bu ojelerin tırnağı incelttiği belirtiliyor. Bu nedenle jel ojeleri size tarif edilen uygun koşullarda çıkarın ve tırnaklarınızın 1 hafta hava almasını bekleyin.

Takma Tırnak Kullanmayın

Takma tırnak kullanmak tırnaklarınıza büyük ölçüde zarar verir. Takma tırnaklar için kullandığınız yapıştırıcı, tırnakları çıkarırken kendi tırnak yüzeyinizin çizilmesine ve zarar görmesine neden olabilir.

Deforme Olmuş Yarım Ojeler…

Yarısı silinmiş, uçları çıkmaya başlayan ojeler ellerinizde rahatsız edici kötü bir görüntü çıkmasına ve tırnaklarınızın yarı yarıya hava almasına neden olur.

Tırnaklarınızın Uçlarını Soymayın

Gergin ve stresli durumlarda tırnaklarınızla oynamayın. Tırnak uçlarını, üst yüzeyini soymak tırnaklarınıza zarar veren bir diğer alışkanlıktır.

Tırnaklarınızla Paket Açmaya Çalışmayın

Sıkı sıkıya bantlanmış, sarılmış zorlu paketleri açmaya çalışırken tırnaklarınızı kullanmayın. Tırnaklarınız kırılabilir ve zarar görebilir.

Eski Ojelerinizle Vedalaşın

Tarihi geçmiş, eski ve bozulmuş ojelerinizi kullanmayın. Unutmayın ki diğer kozmetik ürünlerinde olduğu gibi ojelerin de bir kullanım süresi var. Kıvamı bozulmuş ojeler pürüzlü durur, düzgün sürülmez ve tırnaklarınız için tehlike arz edebilir.

Sürdüğünüz Ojeyi Uzun Süre Kullanmayın

Oje sürdükten sonra aradan günler geçse de çoğu kez silmeyi unutur ve üşeniriz. Ojelerinizi mümkünse 2 günden fazla tırnağınızda tutmayın. Tırnaklarınızın hava almasını sağlayın.

3.8.2017 11:59 [9896866]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Cinsel Hayatınız Evliliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?
  Cinsel Hayatınız Evliliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

  Her evlilikte seks problemleri baş gösterebilir. Hatta bundan daha normal bir şey yoktur. Seks hayatınızdaki problemin ne boyutta olduğunu merak ediyorsanız bu yazımız tam da ihtiyacınız olan şey...

  18 dakika önce..
 • Hamilelikte Görülen 10 Şikayet ve Çözüm Önerileri
  Hamilelikte Görülen 10 Şikayet ve Çözüm Önerileri

  Hamileliğe bağlı yaşanan sıkıntılardan mide bulantısı, bel ağrısı, yorgunluk, sık idrara çıkma ve şişlik gibi şikayetlerin üstesinden gelmenin bir takım püf noktaları olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Volkan Aksakallı, anne adaylarına çözüm önerileriyle ilgili bilgi verdi.

  33 dakika önce..
 • Kalitesiz Uyku İş Yerinde Verimi Düşürüyor
  Kalitesiz Uyku İş Yerinde Verimi Düşürüyor

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece “Özellikle iş dünyasında verimli olabilmek için kaliteli uyku çok önemli. İdeal uyku saati kişinin kendini sabah dinç uyanması için gereken süreye göre değişir. Bu zaman aralığı kiminde 5 saat kiminde 8 saat olabilir “diyor.

  1 saat önce..
 • Dengede Kalmalıyız
  Dengede Kalmalıyız

  Bugün ne yapılabilir ? Bugün Ay yanan yolda ilerlerken denge aramak ve tartışma yaratabilecek hoş olmayan durumlardan uzak durmaya çalışalım.

  19.7.2018 21:30
 • Maya Takviminde Bugün
  Maya Takviminde Bugün

  Galaktik ton 3/Yönetici İdealize ettiğimiz durumlar değişiklik gerektirebilir.

  19.7.2018 21:30