Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

Tırnaklarınızın bakımlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlıklardan vazgeçin!

Haber: Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

El ve tırnak bakımı güzellik rutinlerimiz içerisinde en az cilt bakımı kadar önem taşıyor. Her fırsatta kırılarak güçsüzleşen ve şekli bozulan tırnaklarınızın güzelliğinize gölge düşürmesini istemiyorsanız tırnaklarınıza zarar verecek bazı alışkanlıklardan uzak durmanız gerekiyor. Günlük hayatta farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlık ve hatalı uygulamalar ne yazık ki hayalinizdeki kusursuz tırnaklara kavuşmanıza engel oluyor.

Jel Oje Kullanımına Dikkat!

Normal ojelere göre daha kalıcı olan ve uzun süre çıkmayan jel ojeler kadınlar tarafından oldukça kullanışlı bulunsa da bu ojelerin tırnağı incelttiği belirtiliyor. Bu nedenle jel ojeleri size tarif edilen uygun koşullarda çıkarın ve tırnaklarınızın 1 hafta hava almasını bekleyin.

Takma Tırnak Kullanmayın

Takma tırnak kullanmak tırnaklarınıza büyük ölçüde zarar verir. Takma tırnaklar için kullandığınız yapıştırıcı, tırnakları çıkarırken kendi tırnak yüzeyinizin çizilmesine ve zarar görmesine neden olabilir.

Deforme Olmuş Yarım Ojeler…

Yarısı silinmiş, uçları çıkmaya başlayan ojeler ellerinizde rahatsız edici kötü bir görüntü çıkmasına ve tırnaklarınızın yarı yarıya hava almasına neden olur.

Tırnaklarınızın Uçlarını Soymayın

Gergin ve stresli durumlarda tırnaklarınızla oynamayın. Tırnak uçlarını, üst yüzeyini soymak tırnaklarınıza zarar veren bir diğer alışkanlıktır.

Tırnaklarınızla Paket Açmaya Çalışmayın

Sıkı sıkıya bantlanmış, sarılmış zorlu paketleri açmaya çalışırken tırnaklarınızı kullanmayın. Tırnaklarınız kırılabilir ve zarar görebilir.

Eski Ojelerinizle Vedalaşın

Tarihi geçmiş, eski ve bozulmuş ojelerinizi kullanmayın. Unutmayın ki diğer kozmetik ürünlerinde olduğu gibi ojelerin de bir kullanım süresi var. Kıvamı bozulmuş ojeler pürüzlü durur, düzgün sürülmez ve tırnaklarınız için tehlike arz edebilir.

Sürdüğünüz Ojeyi Uzun Süre Kullanmayın

Oje sürdükten sonra aradan günler geçse de çoğu kez silmeyi unutur ve üşeniriz. Ojelerinizi mümkünse 2 günden fazla tırnağınızda tutmayın. Tırnaklarınızın hava almasını sağlayın.

3.8.2017 11:59 [9896866]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Hakan Bıçak, Kadir Has Üniversitesi "Haliç Okumaları" Konuğu Oldu
  Hakan Bıçak, Kadir Has Üniversitesi "Haliç Okumaları" Konuğu Oldu

  Kadir Has Üniversitesi’nin Cibali Kampüsü’nde her ay farklı bir yazarın konuk olduğu “Haliç Okumaları”nın üçüncü konuğu ünlü yazar Hakan Bıçakcı oldu. Yazarlık hayatını edebiyat tutkunu katılımcılarla paylaşan Hakan Bıçakcı kendisi hakkında merak edilen tüm sorulara cevap verdi.

  12.12.2017 17:00
 • Wilma Elles Orkestra Şefi Oldu
  Wilma Elles Orkestra Şefi Oldu

  Mall of İstanbul alışveriş merkezinde düzenlenen ‘yeni yıl orkestrasını sen yönet’ adlı etkinlikte Wilma Elles ikiz bebekleriyle birlikte orkestra şefliği yaptı.

  12.12.2017 17:00
 • İlişkilerinizde Kesinlikle Kullanmamanız Gereken 2 Kelime
  İlişkilerinizde Kesinlikle Kullanmamanız Gereken 2 Kelime

  Eğer ilişkinizin yıprandığını ve sürekli kavga ettiğinizi düşünüyorsanız, büyük sorunlardan evvel küçük sorunlara dikkat etmeniz gerek. Bunlardan biri de seçtiğiniz kelimeler. işte ilişkilerinizde asla kullanmamanız gereken 2 kelime

  12.12.2017 16:45
 • Ökse Otunun Faydaları
  Ökse Otunun Faydaları

  Ökse otu, sayısız şifalı bitkiden sadece bir tanesi… Kanser ve tansiyon başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için kullanılan ökse otunun faydaları saymakla bitmiyor. İşte ökse otunun faydaları…

  12.12.2017 16:45
 • Çocukların Çok Fazla Oyuncağa Sahip Olması Tehlikeli
  Çocukların Çok Fazla Oyuncağa Sahip Olması Tehlikeli

  Çocuklarda yaratıcılığın gelişmesi için onlara oyuncaklar alırız. Fakat gereğinden fazla oyuncakla karşı karşıya kalan çocukların bu durumdan kötü etkilendikleri ortaya çıktı.

  12.12.2017 15:30