Tırnaklardaki beyazlık neyin habercisi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
26.08.2019 13:57

Tırnaklardaki beyazlık neyin habercisi?

Tırnaklarınızdaki beyazlıkların normal değişimler olarak düşünüyorsanız sağlığınızı tehdit eden riskleri göz ardı etmiş olursunuz. Çünkü o küçük beyazlıklar bazı hastalıkların işaretçisi.

Haber: Tırnaklardaki beyazlık neyin habercisi?

Vücuttaki birtakım değişimler vücudun farklı noktalarında değişikliklere sirayet ederek oralarda değişimlere neden olur. Tırnaklardaki beyazlıklar da vücudun farklı yerlerinde gelişen bazı sorunlar sonucu meydana gelir.

TIRNAKTAKİ BEYAZLIKLAR

Tırnaklardaki beyaz lekeler Akdeniz anemisi hastalığının ya da vitamin eksikliğinin bir bulgusu olarak ortaya çıkabilir. Tırnakta görülen diğer değişimle de farklı hastalıkların habercisidir. Siyah tırnak çizgileri tırnak bölgesinde görülen bir tür kansere işaret ederken sarı tırnaklar, mantar hastalığına işaret eder. Bombeli tırnak görünümü ise siroz, akciğer kanseri, bronşektazi ve bazı bağırsak hastalıklarında görülen belirtilerdendir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'