Tırnaklardaki beyazlık neyin habercisi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
26.08.2019 13:57

Tırnaklardaki beyazlık neyin habercisi?

Tırnaklarınızdaki beyazlıkların normal değişimler olarak düşünüyorsanız sağlığınızı tehdit eden riskleri göz ardı etmiş olursunuz. Çünkü o küçük beyazlıklar bazı hastalıkların işaretçisi.

Haber: Tırnaklardaki beyazlık neyin habercisi?

Vücuttaki birtakım değişimler vücudun farklı noktalarında değişikliklere sirayet ederek oralarda değişimlere neden olur. Tırnaklardaki beyazlıklar da vücudun farklı yerlerinde gelişen bazı sorunlar sonucu meydana gelir.

TIRNAKTAKİ BEYAZLIKLAR

Tırnaklardaki beyaz lekeler Akdeniz anemisi hastalığının ya da vitamin eksikliğinin bir bulgusu olarak ortaya çıkabilir. Tırnakta görülen diğer değişimle de farklı hastalıkların habercisidir. Siyah tırnak çizgileri tırnak bölgesinde görülen bir tür kansere işaret ederken sarı tırnaklar, mantar hastalığına işaret eder. Bombeli tırnak görünümü ise siroz, akciğer kanseri, bronşektazi ve bazı bağırsak hastalıklarında görülen belirtilerdendir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri
  Son yılların birbirine en yakışan dizi çiftleri

  Televizyon dizilerinin hikayeleri, dekorları ve müzikleri bizim için her zaman etkileyici olmuştur. Bunlar kadar diziyi dikkat çekici kılan diğer bir önemli detay ise dizideki uyumlu başrol çiftler. Bazı dizilerde oyuncuların kimyaları birbirine o kadar uyuyor ki hikayenin ve yapımın da önüne geçerek efsaneleşip yıllar yılı akıllara kazınıyor.

  19.11.2019 15:00
 • Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!
  Bebek banyosu hakkında merak edilen her şey!

  "Vücudumuzun en büyük organı sayılan cildimizin bebekler için önemi, bir örtü olmaktan çok daha fazlasıdır. Yeni doğan bir bebeğin derisi; duyarlı, ince ve kolay zedelenir yapıdadır. Bu nedenle; yıkanması ve bakımı da ayrı bir özen gerektirmektedir" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu açıkladı...

  18.11.2019 10:09