Tırnaklarda yeni trend: Jel tırnak Haberi - yenikadin.com
5.07.2019 10:03

Tırnaklarda yeni trend: Jel tırnak

Hepimiz ellerimizin bakımlı görünmesini isteriz. Güzel ellerin yolu ise sağlıklı ve canlı görünen tırnaklardan geçiyor. Bu yolda size en yardımcı olacak yöntem ise son yılların yükselen trendi jel tırnaklar.

Haber: Tırnaklarda yeni trend: Jel tırnak

Protez tırnakların bir çeşidi olan jel tırnaklar 20-40 dakikalık bir işlem süresi içinde gerçekleştirilir. Kendi başınıza çıkarması bir hayli zor olan jellerin, bir profesyonel tarafından çıkarılması en doğrusudur.

YAPIM AŞAMASI

Kuaför ya da bir güzellik salonunda işin profesyonelleri tarafından yapılabilen jel tırnak, normal oje sürme ya da takma tırnak gibi olmadığı için ev ortamında yapılması pek mümkün değildir. Özel aletleri, formülleri ve kurutucu makineleri olan bu işlemi, ancak bu işin eğitimini almış bilirkişiler yapabilir.

KULLANIM SÜRESİ

Genelde kullanımı 2-3 hafta arasında değişen jel tırnaklar; ellerinizi kullanım şeklinize, yaptığınız işe, tırnaklarınızın alabileceği darbelere, suyla haşır neşir durumunuza göredeğişkenlik gösterir. Dikkatli kullanımda bir aya kadar kullanılabilen jel tırnaklar vardır.

JEL TIRNAKLARIN AVANTAJLARI

Jel tırnakların sağlayacağı kolaylıklara gelirsek en başta size kazandıracağı zamanı konuşmak gerekir. 20 dakikalık bir işlem sonucunda belki de haftalarca tırnaklarınız bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olacak. Bunun yanında jeller, tırnaklarınızı darbelere karşı da koruduğu için daha kolay ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

NASIL ÇIKARTILIR

Jel tırnaklar normal ojeler gibi asetonla çıkmazlar. Tüm tırnağın törpülenmesi yöntemiyle çıkarılan jeller yine yaptırma aşaması gibi profesyonel ortamlarda işin bilenleri tarafından çıkarılması gerekir.