Tırnaklarda yeni trend: Jel tırnak Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
5.07.2019 10:03

Tırnaklarda yeni trend: Jel tırnak

Hepimiz ellerimizin bakımlı görünmesini isteriz. Güzel ellerin yolu ise sağlıklı ve canlı görünen tırnaklardan geçiyor. Bu yolda size en yardımcı olacak yöntem ise son yılların yükselen trendi jel tırnaklar.

Haber: Tırnaklarda yeni trend: Jel tırnak

Protez tırnakların bir çeşidi olan jel tırnaklar 20-40 dakikalık bir işlem süresi içinde gerçekleştirilir. Kendi başınıza çıkarması bir hayli zor olan jellerin, bir profesyonel tarafından çıkarılması en doğrusudur.

YAPIM AŞAMASI

Kuaför ya da bir güzellik salonunda işin profesyonelleri tarafından yapılabilen jel tırnak, normal oje sürme ya da takma tırnak gibi olmadığı için ev ortamında yapılması pek mümkün değildir. Özel aletleri, formülleri ve kurutucu makineleri olan bu işlemi, ancak bu işin eğitimini almış bilirkişiler yapabilir.

KULLANIM SÜRESİ

Genelde kullanımı 2-3 hafta arasında değişen jel tırnaklar; ellerinizi kullanım şeklinize, yaptığınız işe, tırnaklarınızın alabileceği darbelere, suyla haşır neşir durumunuza göredeğişkenlik gösterir. Dikkatli kullanımda bir aya kadar kullanılabilen jel tırnaklar vardır.

JEL TIRNAKLARIN AVANTAJLARI

Jel tırnakların sağlayacağı kolaylıklara gelirsek en başta size kazandıracağı zamanı konuşmak gerekir. 20 dakikalık bir işlem sonucunda belki de haftalarca tırnaklarınız bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olacak. Bunun yanında jeller, tırnaklarınızı darbelere karşı da koruduğu için daha kolay ve sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

NASIL ÇIKARTILIR

Jel tırnaklar normal ojeler gibi asetonla çıkmazlar. Tüm tırnağın törpülenmesi yöntemiyle çıkarılan jeller yine yaptırma aşaması gibi profesyonel ortamlarda işin bilenleri tarafından çıkarılması gerekir.Yeni Moda Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.