Tınaztepe Mağarası'na Turist Akını Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
4.09.2018 11:42

Tınaztepe Mağarası'na Turist Akını

Seydişehir ilçesinde bulunan, 22 kilometre uzunluğa sahip dünyanın en uzun mağaralarından olan Tınaztepe Mağarasına yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor.

Seydişehir ilçesinde bulunan, 22 kilometre uzunluğa sahip dünyanın en uzun mağaralarından olan Tınaztepe Mağarasına yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor.

Konya-Antalya Karayolu'nun Toros Dağları üzerindeki geçişinde yer alan ve 1968 yılında Fransız Bilim Adamı Michel Bakalowichz tarafından bulunan mağara, önemli bir doğa harikası olma özelliğine sahip.

Mağaranın işletmeciliğini yapan Hasan Çelmeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tınaztepe Mağarası'na her yıl binlerce turistin geldiğini söyledi.

Mağaranın 2004 yılında 49 yıllığına turizme açıldığını ifade eden Çelmeli, "Mağarayı kiraladıktan sonra bin 580 metresini ışıklandırarak, gezilir hale getirdik. Mağara dışına da sosyal tesisler kurduk. Güney Kore, Japonya, Polonya, Çin gibi birçok ülkeden gelen ziyaretçiler var. Sarkıt ve dikitleri, içinde gölü olan bir mağara. Ulaşımın kolaylığı nedeniyle günübirlik turların düzenlendiği mağara, görenleri kendisine hayran bırakıyor." ifadelerini kullandı.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.