Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır? Haberi - yenikadin.com
9.05.2019 12:19

Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Gıda artıkları, saç telleri, yağ ve kir birikmesiyle zaman içinde tıkanan lavabolar, işinizi zorlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kötü koku yayarak sizi rahatsız edebilir. Lavaboları yüzeysel olarak ne kadar temizleseniz de tıkanma sorununa kökten bir çözüm bulmazsanız. Neyse ki tıkalı lavaboları açmak için oldukça pratik yöntemler.

Haber: Tıkanmış Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabonuz tıkandıysa ve ne yapacağınız konusunda emin değilseniz, pratik şekilde tıkanan lavaboları açan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

KARBONAT, SİRKE VE SICAK SU

Karbonat, sıcak su ve sirke karışımı ile lavabolarını kolayca açabilirsiniz. Bunun için dengeli oranlarda karbonat ve sirkeyi karıştırıp lavaboya dökün. Üzerinde sıcak suyu dökün. Bu uygulama ile gider borusu açılacaktır.

LAVABO POMPASI

Lavabo tıkanıklığında acil durum müdahalesi olarak imdadınıza yetişen lavabo pompası ile tıkanık lavaboya ilk müdahaleyi yapabilirsiniz. Pompayı lavabonun giderine kaptın. Hava girmeyecek şekilde oturttuktan sonra suyu açın. Lavabonun yarısı su ile dolduktan sonra pompayı yukarı aşağı hareketlerle uygulayın.

BULAŞIK DETERJANI-SICAK SU İKİLİSİ

Bulaşık deterjanı-sıcak su ikilisi giderleri açmakta kullanabileceğiniz en basit yöntemlerden biridir. unu yapmak için önce 100 ml. bulaşık deterjanını lavaboya dökün. Sonra üzerine sıcak suyu dökün.

TUZ-SU KARIŞIMI

Sabun tortusu ve saç gibi birikintilerden dolayı tıkanan banyo giderlerini açmak için su-tuz karışımını kullanabilirsiniz. Su ve tuzu karıştırıp banyo giderine dökün. Giderdeki tortular çözülerek tıkanıklık gidecektir.

ÖNLEM ALIN

Lavaboların tıkanmasını engellemek için evye süzgeci kullanabilirsiniz. Bu ürün, lavaboya girecek cisimleri engellediği için lavabo tıkanması sorunu yaşamanızı önleyecektir.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Evlenince kilo almamak için 10 altın öneriEvlenince kilo almamak için 10 altın öneri

    Düğün yasaklarının kalkmasıyla evliliklerini öteleyen pek çok çift soluğu nikah dairelerinde alırken, bu süreçte ince ve fit görünmeye imkan vermeyen fazla kilolar can sıkıcı olabiliyor. Ancak yeni evli çiftler dikkat! Asıl tehlike daha sonra başlıyor zira beslenme alışkanlıkları açısından özellikle ilk yıl dikkat edilmediğinde, kurtulmaya çalışılan kilolara yenileri de eklenebiliyor!