Tester Ürünler Mikrop Saçıyor! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Tester Ürünler Mikrop Saçıyor!

Kozmetik mağazalarında pek çok kişi tarafından kullanılan deneme ürünlerinin adeta birer mikrop yuvası olduğunu biliyor musunuz?

Haber: Tester Ürünler Mikrop Saçıyor!

Kremden ruja, maskaradan fondötene kadar sayısız tester ürün, barındırdığı mikroplar yüzünden gribal enfeksiyonlar, bulaşıcı hastalıklar, akne ve ciddi deri lezyonları gibi sayısız riske davetiye çıkarıyor.

Birçok kişi tarafından denenen bu ürünlerden olabildiğince uzak durmak gerekiyor.

Peki ne yapmalı?

Kozmetik ürün alırken yapısını, rengini ve cildinize uygun olup olmadığını test etmek istiyorsanız kesinlikle tek kullanımlık testerları tercih etmelisiniz. Bunun dışında merak ettiğiniz ürünün deneme boyunu satın alarak yine tamamen siz özel bir kullanım şekli oluşturabilirsiniz. Bu şekilde ürünü daha uzun vadede deneyip satın alma kararınızı daha doğru verebilirsiniz.

Ancak bu seçeneklere sahip değilseniz tek yapmanız gereken şey, ürünü asla yüzünüzde denememektir. Kolunuzda, elinizin üstünde ya da parmaklarınızda deneyerek ve sonrasında cildinizde bekletmeden temizleyerek mikrop kapma riskini en aza indirebilirsiniz.

10.1.2018 14:51 [10439118]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.