Tesettür Giyimde Vintage Modası Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Tesettür Giyimde Vintage Modası

Son dönemlerde ortalığı kasıp kavuran vintage modasını tesettür giyime uyarlamaya ne dersiniz?

Haber: Tesettür Giyimde Vintage Modası

Vintage Nedir?

Modaya ait bir terim olan vintage eski zamanlarda moda olan bir kumaş bir kalıp bir formun tekrar gündeme gelmesi demektir. Vintage bağ bozumu anlamında kullanılmaktadır çok eskilerden. Belli bir zamandan sonrada modaya aktarılan bir terim olmuştur.

Uzun Elbiseler

Tesettür modasında kullanılabilecek en iyi vintage parçalar şüphesiz ki uzun vintage elbiselerdir.

Aşağıdaki görseldeki gibi english vintage tarzını yansıtan tesettüre uygun uzun elbise modelleri ilk tercihiniz olabilir. Görsellerden de fark ettiğiniz gibi çiçekli kumaşlar vücuda oturmayan bol kesim artık vintage kıyafetlerde en moda olanlar. Vintagelarda kullanılan püskül detaylarını sizde şallarınıza yansıtabilirsiniz. Şallarınızın ucuna eklenen ufak püsküller emin olun çok ilgi çekici olabilir.

Vintage elbiselerde askılı modelleri seçebilirsiniz. Askılı elbise modellerinizin altına gömlekler ile kombin yapabilirsiniz. Tesettür vintage elbise modellerini seçerken neon renklerden uzak durmanız gerektiğini kesinlikle unutmayayın.

Saç Bantları

Tesettürde de kullanabileceğiniz eskileri bir köşeden yakaladığımız saç bantlarını da es geçmeyin. Vintage modasında saç bantlarını ekleyerek kombinlerinizde değişik bir tarz yakalayabilirsiniz. Ama tesettürde vintage modasını takip edeceğim diye asıl amacınız olan tesettürü yadırgamamıza neden olan modellerden uzak durmalısınız.

Çiçekler

Her yerde çiçekli ince şifon yelekler ve uzun düz elbiseler ile vintage tarzını yansıtabilirsiniz. Uzun elbisenizin altına giyeceğiniz sivri burun ayakkabılarınız ile tam bir vintage kadını olabilirsiniz.

Etek Modelleri

Vintage tercihlerinizde daha sevimli kombinler yaratmak için küçük kurdele detayları ekleyebilirsiniz. Modern tasarımdan uzaklaşmış her şey kombinlerinizde sizi daha şık yapmaya yarayacaktır.

Vintage Aksesuarlar

Vintage modasına uymak istiyorsanız olmazsa olmaz aksesuarları da kullanmalısınız. Özellikle çantalara vintage dokunuşlar çok yakışır ve tarzınızı bambaşka bir boyuta ulaştırır. Çanta dışında kemer, toka, gözlük gibi pek çok aksesuarda vintage esintilerinden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.nurfeza.com27.7.2016 14:35 [8652086]


Yeni Moda Haberleri