Tesettür elbise seçiminde şıklığı yakalamanın püf noktaları nelerdir? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
19.11.2019 08:51

Tesettür elbise seçiminde şıklığı yakalamanın püf noktaları nelerdir?

Tesettür elbise seçiminde doğru tercihi yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken hususlara dikkat etmelisiniz. Doğru seçimlerle şık ve zarif görünüm elde ederken yanlış tesettür elbise seçimi yapmanız halinde başarısız bir kombin ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Haber: Tesettür elbise seçiminde şıklığı yakalamanın püf noktaları nelerdir?

Son dönemin trend giyim tarzı tesettür giyim doğru elbise seçimleri ve yerinde aksesuar kullanımları ile zarif görünümler sunuyor. Bunun için öncelikle tesettür elbise seçiminde püf noktalarının göz önünde bulundurmanız gerekiyor. İşte tesettür şıklığını yakalamanın ipuçları…

GÜNLÜK GİYİMDE TESETTÜR ELBİSE SEÇİMİNE DİKKAT!

Tesettür elbise seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken konu, kıyafetin tesettür giyim kriterine uygun olup olmadığıdır. Bu noktada kıyafetin çok dar olmaması, kullanılan kumaşın çok ince olmaması ve yaş aralığına uygun tarzda olmaması gibi hususlar önemlidir. Bazı durumlarda kıyafet tesettüre tam uygun olmasa da ilave parçalarla bu durum telafi edilebilir. Şal ve farklı destekleyici parçalarla beğendiğiniz tesettür elbise modelini uyarlayarak tercih edebilirsiniz. Tesettür elbise seçiminin ilk adımında aklınızda bulunması gereken bir husus da seçtiğiniz modelin çok bol olmaması gerektiğidir. Çünkü bu hata, negatif bir görünüm oluşturmanıza neden olur.

KISA BOYLU KADINLARIN TESETTÜRLÜ ELBİSE SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Tesettürlü elbise seçimi tercihi yapacak olan kısa boylu kadınlar, boylarının uzun görünmesi için topuklu ayakkabı ve çeşitli destekleyici unsurlar kullanırlar. Tesettür elbise modelleri içinde üzerlerine bol olmayacak tasarımları seçmelidirler. Böyle bir hata yapılması durumunda daha kısa ve kilolu bir görünüm oluşacaktır.

UZUN BOYLU KADINLARIN TESETTÜR ELBİSE SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Tesettür elbise seçimi yapacak olan uzun boylu kadınlar elbise seçiminde özgürdürler ancak aksesuar seçiminde kısıtlanırlar. Topuklu ayakkabı yerine 2-3 cm tabanlı ayakkabılar tercih etmesi gereken uzun boylu kadınlar, şal seçiminde de özgür değildir; kısa şallar tercih etmelidirler. Uzun boylu hanımlar şal yerine eşarp tercih etmesi gerekirken tesettür elbise seçiminde düz hatlı elbiselere yönelmeleri tavsiye edilir.

UZUN ELBİSE VÜCUT TİPİNİZE UYGUN MU?

Tesettür uzun elbise modelleri ile zengin alternatifler sunar. Ancak bu tercihleri yaparken vücut tipiniz bilmek size büyük kolaylık sağlar. Şık elbise seçiminde en şanslı olanlar kıvrımı az, havuç tipi vücutlardır. Bu tipte olan kadınlar çok zengin alternatifleri değerlendirebilirken armut vücut tipi kadınlar, dökümlü abiyeleri tercih etmeleri doğru seçim olacaktır. Vücudunun üst bölgesi geniş yapıda olan kadınlar ise parçalı kombinler tercih edebilir; bluz ve tunik gibi seçimler yapabilirler.

TESETTÜR ELBİSE SEÇİMİNDE MODAYA DEĞİL TARZINIZA UYGUN TERCİH YAPIN!

Tesettür elbise modelleri sosyal medya uygulamaları ile farklı bir çizgiye kavuştu. Çok fazla renk ve tasarım seçeneği ile özgün hale gelen tasarımlar kafanızı karıştırabilir; yanlış seçimler yapmanıza neden olabilir. Bu yüzden kriter olarak kendi tarzınızı ön planda tutmalı ve sizi yansıtan elbiseler seçmelisiniz.

QRAS tesettür elbise modelleri yeni tasarımlar sunarken, bu seçenekleri kendi tarzınızla birleştirerek özgün bir stil yakalayabilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Moda Haberleri

 • Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!Evliliklerde aile müdahalesine dikkat!

  Günümüzde çekirdek aile sayısı giderek artmaktadır. Ancak buna rağmen, aile büyüklerinin de aynı evi paylaştığı aile tipleri devam etmektedir. Çocukların bakımı için alınan aile büyükleri desteği de ailedeki kişi sayısını artırmaktadır.

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.