Terletmeyen ve Serin Tutan Başörtüsü Bağlama Biçimleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
12.09.2018 16:32

Terletmeyen ve Serin Tutan Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Sıcak yaz günlerinde iklim değiştiren başörtüsü bağlama biçimleriyle tanışın. Kimi pamuklu dokusuyla kimi natürel renk tonlarıyla mevsime uyum sağlayan tasarımlar, en çok da kullanım şekilleriyle ferahlığı garantiliyor.

Haber: Terletmeyen ve Serin Tutan Başörtüsü Bağlama Biçimleri

Bir Ucunu Arkaya Atarak Bağlama

Şık görünmenin ilk şartı her zaman 'rahat' etmektir. Rahat olamadığınız bir kombin içinde kendinize güveniniz kalmaz. Bu sebeple özellikle sıcak yaz günlerinde bunaltıcı havalara uygun giyinmek, serin başörtü bağlama biçimlerini kullanmak gerek. Kavurucu mevsime uyum sağlamak için tercih etmeniz gereken pamuklu, krep ya da şifon şalları en konforlu haliyle bağlayın. Bir ucunu uzun bırakarak bağladığınız şalınızı önden hafif bol bırakarak iğneleyin. Uzun ucunu düzenli bir şekilde omuzlardan arkaya atın. Hem basit hem ferah bir seçenek olan bu görünüm, cool havasıyla da kendini sevdirecek.

Bol ve Dökümlü Eşarp Bağlama

Sıcak yaz günlerinde eşarp kullanımı pek tercih edilmese de ne olursa olsun vazgeçemeyenler için serin fikirler var. Öncelikle yüze yapışan kalitesiz dokulardan ziyade yaza uygun kumaşlarla tasarlanan eşarpları tercih etmeniz gerek. Bağlama biçimi olarak da çene altından hafif bol bırakarak iğneleyin. Eşarbın iki ucunu, arka üçgen kısmını dışarıda bırakarak düğümleyin. Sonrasında hafifçe boyun çevresini genişletin. Daha serin bir fikirse eşarbın iki ucundan birini omza doğru getirip iğneyle sabitlemek. Böylelikle boyun bölgenize eşarp değmez ve daha serin bir gün geçirirsiniz.

İncecik Şallarla Rahat Dolama

Kavurucu sıcaklarda kat kat bağlanan dolama modeller çekim alanının dışında kalıyor. Ancak incecik ve pamuklu keten kumaşlarla tasarlanan şallarda, bu bağlama biçimi kullanılabilir. İnce duruşundan ötürü normal bağlayış da iç gösteren tasarımlar, dolama sayesinde içinizi belli etmeyecektir. Bir ucunu uzun bıraktığınız şalı topuz hizasından diğer yöne atıp, iğneyle sabitledikten sonra rahata kavuşabilirsiniz.

Tek Kat Geniş Şal Bağlama

Son yıllarda öne çıkan bağlama modellerinden biri, şalı oldukça geniş ve dökümlü kullanmak. Genellikle ucundan hafifçe bağlanarak kullanılan şallar artık hiç katlamadan bağlanıyor. Bir ucunu uzun bırakarak çene altından hafif bol bırakılarak iğnelenen şalların bir ucu uzun kalsın, diğer ucunuysa omuzdan arkaya doğru genişçe getirin. Göğüs ve omuz kısmını tamamen kapatmayı başaran bu bağlama tek kat olmasıyla hem serin tutacak hem de yeni bir cool görünüme kavuşturacak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Kaynak: Yeşil Topuklar

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.