Ter lekeleri ile mücadele eden 3 yöntem Haberi - yenikadin.com
24.07.2019 13:25

Ter lekeleri ile mücadele eden 3 yöntem

Ter lekelerinden kurtulmak için pratik uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Her evde bulunan malzemelerle yapılan özel uygulamalarla kıyafetlerinizdeki ter lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Haber: Ter lekeleri ile mücadele eden 3 yöntem

Ter lekeleri hem görüntüsü hem de kokusu ile rahatsız edicidir. Bu sorundan kurtulmak için evde özel uygulamalar yapabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

1.YENİ OLUŞAN LEKELERE ÇÖZÜM

Yeni oluşan ter lekeleri için basit karışımlı yöntemi uygulayabilirsiniz.

5 yemek kaşığı sodyum bikarbonatı 1 litre (4 bardak su) suda çözün. Ter lekesi olan kıyafeti bu suyun içinde yarım saat bekletin.Ardından normal şekilde yıkama işlemi yapın.

2.İNCE TUZ UYGULAMASI

Bu uygulamayı yapmak için 3 yemek kaşığı ince tuz ve yeteri kadar su gereklidir. Uygulama için öncelikle kıyafeti ılık su ile ıslatın. 3 yemek kaşığı ve bir miktar tuzu karıştırıp lekeli kıyafeti bu suyun içinde yarım saat bekletin. Daha sonra durulayıp kurumaya bırakın.

3.SİRKELİ ÇÖZÜM

4 yemek kaşığı beyaz sirke ve 2 bardak su ile kıyafetlerinizdeki ter lekelerinden kurtulabilirsiniz. İki bardak suya sirkeyi ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı ter lekesinin üzerine döküp yarım saat bekleyin. Yarım saat sonra kıyafetinizi soğuk suyla durulayın.

ALTERNATİF YÖNTEM

2 limonun suyunu ter lekesi olan bölgeye uygulayın. Ardından tuzu dökün ve ellerinizle lekeyi ovun. Daha sonra bol su ile kıyafetinizi durulayın.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.