Ter kokusunu nasıl önleyebiliriz? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
11.07.2019 11:03

Ter kokusunu nasıl önleyebiliriz?

Ter konusu en çok sıcak havalarda gündeme gelse de aslında her dönem can sıkan bir durumdur. Kötü kokuların en rahatsız edicisi olan ter kokusu hemen hemen herkes için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Haber: Ter kokusunu nasıl önleyebiliriz?

Terlemek doğal bir vücut fonksiyonudur. Hatta terlememe durumu başınızı çokça ağrıtabilecek problemlere sebebiyet verebilir. Bu yüzden doğal dengeniz dahilinde ter ile değil daha çok ter kokusu ile baş etmeye çalışmalısınız.

LİMONLA TER KOKUSUNA SAVAŞ AÇIN

Biraz limon ve suyu birbirine iyice karıştırın. Duş esnasında koltuk altlarınızı bu karışım ile yıkayın. Limon antibakteriyel özelliğe sahiptir, bu yüzden mikropları öldürür. Düzenli kullanımda farkı göreceksiniz.

SİRKE İLE BAKTERİLERDEN KURTULUN

Evet, sirkenin kendi kokusu hiç de hoş değildir ancak konu bakterileri öldürmeye geldiğinde iş değişir. Sirke koltuk altındaki ph dengesini ayarlayarak kötü koku oluşumunu önler. Bir pamuk yardımıyla koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz.

YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Yediğiniz ve içtiğiniz besinler vücut çalışma temponuzu direkt etkiler. Acılı, baharatlı, soğanlı, sarımsaklı yiyecekler vücudunuzda kötü koku oluşmasına neden olur. Bu sebeple bu yiyeceklerden uzak durmak faydanıza olacaktır.

PAMUKLU KIYAFETLER İLE TERLEMEYİ AZALTABİLİRSİNİZ

Pamuklu giysiler hava geçirgenliğinin yüksekliği dolayısıyla terlemeyi minumum düzeyde tutarlar. Bakteri üretimini en az seviyede tutan bu pamuklu giysileri, özellikle sıcak yaz günlerinde tercih etmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.