Ten Rengine Göre Şal Seçimi Nasıl Olmalı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ten Rengine Göre Şal Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettürlü hanımların eşarp ve şal seçiminde en çok dikkat ettiği noktalar; kumaşın cinsi, kalitesi ve giyecekleri kıyafetlere uyumlu olması. Peki eşarp ve şalların ten renginize uyumlu olmasını ne kadar önemsiyorsunuz? Ten rengine göre eşarp ve şal seçimi için yazımıza göz atın!

Haber: Ten Rengine Göre Şal Seçimi Nasıl Olmalı?

Eşarp ve şal seçerken ten renginize uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor. Kıyafete ve gidilecek ortama uyumlu olsa da ten renginizle örtüşmeyen eşarp ve şallar güzelliğe gölge düşürebilir.

Esmer Tenliler

İlk olarak esmer tenliler koyu renk eşarp ve şallardan kesinlikle uzak durmalı. Açık ve ferah renkler size çok uygun olacaktır. Ancak koyu renkler tercih etmek durumunda kaldığınızda renkli desenlerden yardım alabilirsiniz.

Kumral Tenliler

Kumrallara mavi ve yeşilin tonlarını şiddetle öneriyoruz. Bu renkler kumral tenliler için biçilmiş kaftan. Ayrıca renk skalasının orta tonlarını her daim kullanabilirsiniz. Yeter ki keskin tonlardan uzak durun.

Beyaz Tenliler

Son önerimiz beyaz tenliler için. Beyaz tenli hanımlar seçimlerinde kırmızı ve lacivert renklerini ön planda tutmalı. Krem ve beyaz gibi renkler yüzlerini bitkin ve solgun gösterebilir. Canlı renklerin en güzel tonlarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.


19.7.2016 15:25 [8625411]


Yeni Moda Haberleri