Telefonda Sevgiliyle Nasıl Konuşmalı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Telefonda Sevgiliyle Nasıl Konuşmalı?

Sevgiliyle telefonda konuşurken, mesajlaşırken doğru iletişim kurmak isteyenlere öneriler! Bunları sakın yapmayın...

Haber: Telefonda Sevgiliyle Nasıl Konuşmalı?
Bunu çoğu yazımızda dile getiriyoruz fakat oldukça yoğun ve meşgul bir hayat yaşıyoruz. öyle ki, zamansızlık yüzünden sevdiğimiz kişiyle doğru düzgün buluşamadığımız bile oluyor.

Neyse ki mesajlaşmalar, e-postalaşmalar, Whatsapp'dan yazmalar var da iletişim kopukluğu yaşamıyoruz. Ama tüm bu saydığımız 'iletişim trendleri'; sıcak ve sevgi dolu bir telefon görüşmesi kadar etkili değil. Gün içerisinde iş yerinde yaptığımız stres dolu telefon görüşmelerinin bir yansıması olarak, hattın diğer ucundaki sevgilimize bırakın romantik bir ses tonunu, sevecen ve dostça bir yaklaşımda dahi bulunamayabiliyoruz. Womenist'in sizin için hazırladığı bu yazıyı okuduktan sonra sevgilinizle yapacağınız ilk telefon görüşmesi iyi gitmezse şaşırmayın; bu, şimdiye dek telefonda yeteri kadar sevgi dolu olmadığınız, bulunduğunuz ortamın etkisinden sıyrılamadığınızı gösteriyor olabilir. Sevgiliyle telefonda konuşurarak doğru iletişim kurmak isteyenlere öneriler...

Dinlemeyi unutmayın

Sevgilinizle yaptığınız telefon görüşmesinin 'tek taraflı' olmamasına dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde başınıza gelmiş bir olayı anlatmak, kendinizle ilgili önemli bir gelişmeyi paylaşmak isteyebilirsiniz. Fakat o telefon görüşmesini asla ve asla onun gününün nasıl geçtiğini sormadan sonlandırmış olmayın. Onun da söyleyebilecekleri olduğunu unutmayın ve konuştuğu zaman onu gerçekten dinleyin, dinliyor gibi yapmayın. Görüşmenin bir monologtan ziyade karşılıklı olmasını aklınızdan çıkarmayın.

Ses tonunu fark edin!

Konuştuğunuz mevzularda, ona yönelttiğiniz sorular karşısında ses tonundaki değişimleri de önemsemelisiniz. Örneğin ailesiyle ilgili bir soru sorduğunuzda ses tonu bir anda değişiyor, konuşurken esler veriyorsa bir başka konuya geçebilirsiniz.

Espri yapmayı unutmayın, sorularla bunaltmayın

Güzel giden bir ilişkide dahi telefon görüşmeleri esnasında anlamsız soğukluklar ve beklenmedik sessizlikler olabilir. Sevgilinizle yapacağınız görüşmelerde genel anlamda esprili, mizah dolu bir hava takınmaya gayret edin. Ama tabii espri yapacağım diye de kendinizi zorlamayın.

Beklentinizi çok yüksek tutmayın

Gün içinde çalışırken; bir arkadaşınızdan gelen e-postadaki aşk dolu hikayeden, dinlediğiniz şarkıdaki ufak bir sözden veya benzer şeylerden etkilenerek telefona sarılmak ve sevdiğiniz erkeği aramak isteyebilirsiniz. Ona olan sevginizi dolu dolu ifade ederken, aynı şeyi ondan da bekleyebilir, karşılığını alamadığınızda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu, onun sizi sevmediği anlamına gelmez. Karşılıklı olduğunuzda bile sevgisini sizin kadar açık bir şekilde dile getiremeyen erkekler telefonda bu konuda hiç de başarılı olamayabiliyorlar. Hayal kırıklığınız, takip eden günlerdeki telefon görüşmelerinizi etkilemesin.

Detaylara yüz yüze geldiğinizde inersiniz

Kabul edin ki çoğu erkek telefonda uzun konuşmayı sevmiyor. Anlatmak istediklerinizi detaylara yer vererek ifade etmek istiyor olabilirsiniz fakat bunu yüz yüze buluştuğunuzda yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İlişkiniz yeni değilse...

Birkaç yıllık bir ilişkide telefonla yapılan görüşmelerde o ilk zamanlardaki heyecan kaybolmuş olabilir. Bu yüzden, sevgilinizi gerçekten paylaşılacak önemli bir şey olduğunda aramaya özen gösterin. Yoksa ister istemez, görüşme esnasında karşılıklı duraksamalar ve yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu konuda ona fazla yüklenmemeye çalışın.
.Kaynak: Womenist.net

(Kaynak: Womenist.net) 15.8.2012 13:30 [3866859]


Yeni Yenikadın Haberleri